Президент Володимир Зеленський у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту наголосив, що кожне нове покоління має знати правду про цю трагедію.
У світі 27 січня вшановують День пам'яті жертв Голокосту
Президент України Володимир Зеленський у день пам'яті про жертв Голокосту наголошує, що цей злочин ніколи не буде забутий і що "навіть за найтемніших обставин варто вірити та допомагати світлу перемогти".
Він зазначив, що також важливо пам'ятати про подвиг тих, хто тоді не знав, чи програє зло, але "беріг у своїй душі добро і рятував життя інших".
Значення дня пам'яті жертв Голокосту
Головна мета міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту – шанування євреїв-жертв нацистського режиму. Однак є в нього і ширше значення – шанування пам'яті жертв геноцидів за расовою та релігійною ознакою у принципі. Тобто – і Голодомор, і геноцид курдів, і знищення етнічних меншин у Китаї, і політика апартеїду ПАР, і багато іншого.
Адже навіть незважаючи на те, що подібні порушення базових прав людини повторюються і в ХХІ столітті, їх не можна ігнорувати. У цьому й полягає широкий зміст міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.
Головне завдання міжнародного дня вшанування жертв Голокосту – зробити так, щоб ті події ніколи більше не повторювалися. На жаль, із цим завданням сучасне міжнародне демократичне суспільство не впоралося. Просто тому, що незважаючи на історичний досвід, так і не набуло дієвих механізмів впливу на тоталітарні режими. Навіть на локальні, що вже казати про озброєних ядерною зброєю.
Залишається тільки сподіватися, що після нашої неминучої перемоги, міжнародні організації будуть реформовані так, щоб мати можливість дійсно ніколи більше не допускати геноциду за релігійною, етнічною чи будь-якою іншою ознакою.
Більше по темі
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- ГІД ONLINE.UA
- Дата публікації
- Додати до обраного