Кредит для України можуть закрити замороженими активами РФ — FT
Категорія
Економіка
Дата публікації

Кредит для України можуть закрити замороженими активами РФ — FT

гроші
Джерело:  Financial Times

Міністри фінансів G7 підтримали ідею надати кредит Україні під заставу прибутку від заморожених російських активів. Це може забезпечити фінансування України після 2024 року.

У G7 підтримують ідею закривати кредит для України замороженими активами РФ

Як зазначається, обговорення міністрів ґрунтувалися на пропозиції Вашингтону — надати Україні кредит на 50 млрд дол, який погашатимуть за рахунок прибутку від активів російського Центрального банку на суму понад 200 млрд дол, які перебувають у бельгійському центральному депозитарії цінних паперів Euroclear.

Міністри фінансів представлять лідерам G7 варіанти формування кредиту перед самітом у червні.

Країни «Великої сімки» хочуть забезпечити фінансування Києва з перспективою на майбутнє, оскільки по обидва боки Атлантики відбудуться важливі вибори. Утім, багато деталей кредиту ще не узгоджені, зокрема сума, хто його видасть, хто буде гарантом, якщо Україна не виплатить свій борг тощо, — зазначає видання.

Міністр фінансів України Сергій Марченко оцінив дефіцит українського бюджету в 2025 році на соціальні та гуманітарні потреби у «понад 10 млрд дол». Якщо б у нього включили військові потреби, то він би був значно більшим.

Український міністр привітав прогрес щодо кредиту під гарантії прибутку від російських активів, але додав, що для України це лише «тимчасове рішення». Тому потрібна повна конфіскація російських активів.

Рада ЄС підтримала конфіскацію прибутків від активів РФ на користь України

21 травня Рада Євросоюзу проголосувала за надання коштів Україні від оподаткованих надприбутків заморожених російських активів.

Згідно з останніми даними, більшу частину коштів направлять на військову підтримку України.

Рада ЄС підтвердила свою згоду на використання надходжень від знерухомлених активів Центрального банку Російської Федерації на користь України, — йдеться в офіційній заяві відомства.

Окрім того, наголошується, що щорічні надходження сягатимуть близько 2,5-3 мільярди євро.

Також вказано, що 90% очікуваних надходжень буде використано на військові цілі для підтримки Збройних сил України.

Менша частка — 10% — піде на відновлення та реконструкцію України.

Як уже згадувалося раніше, постійні представники країн-членів Європейського Союзу схвалили цю ініціативу 8 травня.

Категорія
Україна
Дата публікації

Модернізація ракети KN-23. Буданов попередив про серйозну загрозу

ГУР
Буданов

Начальник ГУР МОУ генерал-лейтенант Кирило Буданов закликає світ не ігнорувати той факт, що участь Північної Кореї у війні проти України матиме довготривалі наслідки для системи безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Він також додав, що КНДР активно модернізує свої технології.

Головні тези:

  • Росія модернізувала північнокорейські ракети KN-23, зробивши їх значно точнішими.
  • Північнокорейська ракета KN-23 є також загрозою для безпеки Південної Кореї та Японії.

Росія удосконалила північнокорейські ракети KN-23

За словами Кирила Буданова, режим Кім Чен Ина використовує цю війну, щоб отримати бойовий досвід і модернізувати свої військові технології.

На цьому тлі начальник ГУР вказав на зміни, яких зазнала північнокорейська ракета KN-23.

Що важливо розуміти, спочатку її точність була вкрай низькою — йшлося про похибку від 500 до 1 500 метрів. Однак в Росії зайнялися її серйозною модифікацією.

Тепер ракета стала набагато точнішою і є значно серйознішою загрозою.

Кирило Буданов

Кирило Буданов

Начальник ГУР МОУ

Шеф української розвідки звертає увагу на те, що ця ракетна зброя загрожує для безпеки Південної Кореї та Японії.

Згідно з останніми даними, КНДР у війні проти України втратила близько 4000 тисяч військових убитими та важкопораненими.

Попри суттєві втрати, північнокорейські сили продовжують активно брати участь у спільних операціях з російськими військами.

Окрім того, на полі бою фіксується збільшення кількості північнокорейської артилерії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?