У Великій Британії одразу чотири значні енергетичні компанії оголосили про власне банкрутство - це сталося у прямій залежності внаслідок кризи навколо цін на пальне.
Джерело: 24 канал
За оприлюдненими даними, у Європі наразі ціни на газ ледь не щодня оновлюють свої показники на ринках.
Передбачається, що ціна на паливо зростає в цілому надзвичайними темпами в умовах, коли суспільство та бізнес відновлюються від наслідків так званої коронакризи. Також на це вплинуло зменшення кількості палива на ринку в цілому.
Криза торкнулася виробників різноманітних добрив, що користуються як сировиною природним газом. Під ударом опинилася частково важка промисловість, виробництво алюмінію та цементу зокрема.
Станом на 4 жовтня газові показники на європейських хабах сягнули вже понад 1200 доларів США за одну тисячу кубометрів. Перш за все ці астрономічні подорожчання фахівці пов’язують одразу з кількома факторами:
відсутність додаткових потужностей транзиту Україною з боку російського “Газпрому”;
низькі запаси палива у Євросоюзі чи інших країнах континенту, що не входять у склад співдружності;
конкуренція з потужними азіатськими виробниками ресурсів.
Ситуація з паливом у Великій Британії
Одночасно з цим у Британії триває криза автомобільного пального. Тисячі власників автівок почали робити запаси пального, що спровокувало дефіцит.
Так, близько 200 військовослужбовців, половина з яких водії, залучили до вирішення паливної кризи в рамках операції "Ескалін".
Більшість військових працюють в Лондоні і на південному сході Англії, де спостерігається найгостріша нестача. Багато з них пройшли навчання в компанії Hoyer, що займається нафтовою логістикою.
Водночас уряд Великої Британії зіштовхнувся з критикою за те, що він не відправив військових доставляти паливо раніше, після того, як після повідомлень про скорочення поставок на заправках виникла хвиля панічних закупок.
Читайте також: