Україна могла б відкрити аеропорт у Львові, якби мала винищувачі F-16.
Джерело: Сніданок 1+1
У МЗС заговорили про можливість відкрити аеропорт у Львові
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував прогноз Євроконтролю про обмеження польотів над Україною до 2029 року. Він зазначив, що при наявності винищувачів F-16 були б шанси відкрити аеропорт у Львові.
Ми б всі хотіли, щоб хоча б один аеропорт запрацював, але це питання безпеки і чи відновлять роботу авіакомпанії. Працюємо над цим, хочемо, щоб це сталося якомога швидше. Але те, що Євроконтроль занадто консервативно висловив позицію – однозначно. До речі, будь у нас F-16, і вони патрулювали українське небо, то аеропорт Львова можна було б спокійно відкривати і взагалі ні про що не турбуватися. Це все про затримки з прийняттям рішень, — заявив глава української дипломатії.
Кулеба нагадав історію з Patriot, які Україна просила ще на початку повномасштабної війни, а отримала через рік.
Якби дали одразу, то набагато менше було б зруйновано міст і енергооб'єктів. Та сама історія повторюється з F-16. Звичайно, хочеться прийти і сказати: "Ну що ви тягнете, ви все одно це зробите". І в принципі, я так і кажу, якщо чесно. Але у них свої міркування, своя логіка і свій аналіз, — сказав Кулеба.
За його словами, всі в Україні хочуть, щоб хоча б один аеропорт запрацював.
Але це питання безпеки, і чи полетять авіакомпанії. Тому працюємо над цим, хочемо, щоб це сталося якнайшвидше. Але те, що Євроконтроль занадто консервативну висловив позицію - це однозначно, — додав міністр.
Євроконтроль прогнозує обмеження польотів над Україною до 2029 року
Європейська організація з безпеки аеронавігації випустила звіт, у якому спрогнозувала, що певні обмеження у повітряному просторі України, Білорусі, Росії та Молдови збережуться до 2029 року.
Повідомляється, що даний прогноз Євроконтролю є оновленням попереднього 7-річного прогнозу восени 2022 року.
Серед основних факторів, які впливають на діапазон прогнозу є і російське вторгнення в Україну.
Повідомляється, що обмеження повітряного простору України, Росії, Білорусі та Молдови залишаються до кінця горизонту прогнозу 2029 року.
Також у звіті відмічається загальне погіршення економічної ситуації, зокрема зменшення прогнозу ВВП на 2023 та 2024 роки через вплив перебоїв з енергопостачанням, вищої інфляції та пов’язаного з цим падіння довіри.
Повідомляється, що високі ціни на енергоносії та криза вартості життя також впливають на попит на подорожі та погіршення роботи ключових вантажних перевізників.
Читайте також:
Евакуйований з "Борисполя" літак SkyUp почав виконувати рейси
Чи може РФ вдарити по Україні 100 ракетами одночасно — відповідь Світана
Варто хвилюватися усім. Трюдо попередив про нову небезпеку на тлі російсько-української війни