У Міністерстві закордонних справ пояснили, що чекатиме на домовленості, досягнуті на зустрічах лідерів “нормандського формату” після відставки німецької канцлерки Ангела Меркель - людини, яка була присутня на кожній з них.
Джерело: Укрінформ
За словами міністра Дмитра Кулеби, усі рішення попередніх самітів будуть чинними поза залежність від того, хто успадкує канцлерську посаду в Берліні.
“У Німеччині є спадкова зовнішня політика, тому ми переконані, що навіть якщо зараз (відбудеться) саміт нормандський за участю пані Меркель, то ті рішення і зобов’язання, які будуть узяті, залишаться актуальними і для нового уряду Німеччини”, - наголосив він.
Дипломат уточнив, що він зі спокоєм спостерігає на коаліційні переговори поміж політичними силами в Німеччині, де нещодавно відбулися вибори до парламенту. Передбачається, що оновлений уряд буде прагматичним і не буде відзначений антиукраїнською позицією.
“Він буде насамперед займатися внутрішньонімецькими питаннями. І пан Шольц (кандидат у канцлери від Соціально-демократичної партії Олаф Шольц), і пан Лашет (кандидат від Християнсько-демократичної партії Армін Лашет) - вони нам зрозумілі, але найважливіше тут, власне, якою буде коаліційна угода з лібералами і “зеленими”, - пояснив свою думку Кулеба.
Він зауважив, ймовірні відмінності в нюансах у залежності від сторін коаліційної угоди, однак принципових відмінностей не очікується.
Вибори в Німеччині
За підсумками голосування 26 вересня лідерство здобула Соціал-демократична партія. Натомість Християнсько-демократичний союз під очільництвом Меркель здобув свій найгірший результат з часів Другої світової війни та посіла друге місце. Передбачається, що чинна канцлерка піде у відставку після формування коаліції, яка здатна сформувати новий федеральний уряд.
Своєю чергою в Кремлі звернули увагу на важливість проведення нового саміту лідерів “нормандської четвірки” до того, як Меркель все ж таки залишить посаду назавжди - саме за її особистої участі триває процес врегулювання війни РФ та України з 2014 року.
Читайте також: