Лікарка-інфекціоністка консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської обласної клінічної лікарні, координаторка управління охорони здоров'я Житомирської ОДА Ольга Сахневич звертає увагу на те, що швидкість передачі штаму коронавірусу Дельта значно вища, ніж початкового варіанту з Уханю. За її словами, інфікований новим варіантом COVID-19 може одночасно заразити від 9 до 11 людей.
Джерело: "Укрінформ"
Лікарка назвал нову небезпечну особливість штаму Дельта
Як стверджує українська інфекціоністка, на початку пандемії хворий міг заразити всього до 2 людей, однак через штам Дельта ситуація різко змінилися.
"Цей штам коронавірусу відрізняється від інших тим, що його швидкість розповсюдження значно вища, ніж була в першого "китайського" штаму. Якщо раніше одна хвора людина при спілкуванні могла заразити коронавірусом 1,5 – 2 людини, то при штамі Дельта – вже 9 – 11 людей", – розповіла лікарка.
За її словами, це спровокує стрімке зростання кількості хворих коронавірусом. Ольга Сахневич звернула увагу на те, що саме такий сценарій зараз можна спостерігати у всьому світі.
"Крім того, така швидкість його розповсюдження пов'язана з тим, що рушійною силою поширення коронавірусу будуть якраз діти й підлітки. Щороку на початку епідсезону, коли йде підйом захворюваності на респіраторні захворювання і грип, ми спостерігаємо, що першими хворіють діти. Вони захворіли, принесли хворобу в сім'ї, а потім у другій хвилі в нас хворіють дорослі", – наголосила лікарка.
Варто також нагадати, що очільник МОЗ Віктор Ляшко нещодавно розповів, що у хворих спостерігають різке падіння рівня кисню на 7-8 день після інфікування штамом "Дельта".
“Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості “Дельти” на території України: інфікована людина може мати симптоми 7-8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень”, — підкреслив він.
Читайте також:
Ласкаво просимо до пекла: волонтерка розповіла про катастрофічну ситуацію з коронавірусом в Харкові
У МОЗ планують вакцинувати проти коронавірусу дітей
Pfizer/BioNTech добиваються дозволу ковід-щеплень для дітей