31 грудня офіційно стало відомо, що білоруський диктатор Олександр Лукашенко підписав зміни до закону "Про Національні збори (парламент) Республіки Білорусь", які дають йому можливість залишатися у політиці й після формального припинення повноважень.
Джерело: білоруська пропагандистська агенція "БЕЛТА"
Лукашенко може залишитися у парламенті Білорусі до кінця життя
Що важливо розуміти, зміни передбачають мінімізацію впливу білоруського парламенту на користь новоутвореного органу – Всебілоруських народних зборів, утвореного після так званого референдуму про внесення поправок до конституції Білорусі.
По-перше, замість двох сесій білоруських Народних зборів буде лише одна – з вересня по червень. По-друге, в парламенту відбирають права обирати суддів конституційного суду й членів центральної виборчої комісії. При цьому депутати обох палат білоруського парламенту – Палати представників (нижньої) та Ради Республіки (вищої) – беруть участь у Всебілоруських народних зборах як делегати, - йдеться в повідомленні.
Окрім того, наголошується, що нелегітимний президент РБ передбачив положення, згідно з яким білоруський диктатор, який припинив виконання своїх повноважень, входить до складу Ради Республіки за його згодою довічно.
Не можна також не згадати про те, що аналогічне положення було схвалене і в Росії у 2020 році, де очільник Кремля Володими Путін після теоретичного припинення повноважень президента зможе бути членом Ради Федерації РФ.
Читайте також: