Канцлерка Німеччини Ангела Меркель після скандалу в ЄС на тлі ідеї відновлення самітів з Росією продовжує вимагати переговорів лідерів Європейського Союзу з главою Кремля Володимиром Путіним. Вона пояснила, для чого це потрібно.
Джерело: Reuters
Свою позицію щодо Росії Меркель виклала під час участі у франко-німецької парламентської асамблеї, яка включає в себе по 50 депутатів Національних зборів і Бундестагу. Вона підкреслила, що країни ЄС повинні обговорювати проблеми, які є у відносинах з Росією, не між собою, а безпосередньо з Москвою.
"З моєї точки зору, на саміті ЄС - Росія потрібно обговорити всі питання, які нас хвилюють і за якими ми хочемо співпрацювати", - сказала вона.
Меркель зазначила, що до проблем у відносинах з Москвою відносяться в тому числі гібридні напади, яким піддаються всі країни - члени ЄС з боку РФ. У їх числі Франція, Німеччина, Італія, країни Балтії. Вона закликала європейських колег прямо висловити Путіну свої претензії і окреслити наслідки, які підуть в відношенні Росії, в тому числі, за кібератаки. Втім, як наголосила Меркель, тем для обговорення з Путіним вистачає.
"Будь то російський вплив на Білорусь, будь то Україна і мінський процес. Є й стратегічні питання - роззброєння та безпека світу. Є питання про майбутнє Сирії, Лівії, де з російським президентом можна вивчити, чи вийде прийти до загальних результатів", - сказала Меркель.
Німецька лідерка також констатувала, що зараз відносини Росії і ЄС дійсно погані, але зазначила, що і за часів холодної війни велися переговори.
"У зв'язку з цим, на мій погляд, безмовність не веде до вирішення проблем. Ми позначили теми, які хочемо обговорити з Росією, і доручили опрацювати, в якому форматі і за яких умов можуть відбутися переговори з Росією. Це означає, ми зробили крок вперед, але поки не досягли мети ", - підкреслила вона.
ЄС відмовився від запропонованого Меркель саміту з Путіним
Як відомо, ще 23 червня канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон запропонували проводити саміти ЄС на рівні глав держав і урядів за участю президента РФ Володимира Путіна, щоб "оживити" відносини Європи і Росії. Лідери ЄС категорично відмовилися від цієї ідеї після того, як Польща і країни Балтії заявили, що це стане неправильним сигналом.
Офіційний Брюссель підтримав вибіркову взаємодія з Росією, однак запропонував високому представнику підготувати варіанти обмежувальних заходів, включаючи економічні санкції.
Ідея Меркель і Макрона щодо Путіна стала несподіванкою для деяких країн ЄС і застала їх зненацька, оскільки саміти ЄС за участю президента РФ перестали проводити з 2014 року - після окупації українського Криму Росією, яка до сих пір триває.
Українські дипломати також звернули увагу представників Меркель і Макрона на те, що ці ініціатива йде врозріз з санкцій політикою офіційного Брюсселя, яку прийняли члени ЄС, реагуючи на агресію РФ проти України.
Читайте також: