Мецгер тимчасово склав повноваження після нападу на журналістів в Укрексімбанку
Категорія
Політика
Дата публікації

Мецгер тимчасово склав повноваження після нападу на журналістів в Укрексімбанку

Мецгер тимчасово склав повноваження після нападу на журналістів в Укрексімбанку
Джерело:  online.ua

Голова правління державного “Укрексімбанку” Євген Мецгер виступив із заявою про складення повноважень на тлі скандалу, який спалахнув після нападу на знімальну групу програми “Схеми”.

Джерело: Укрексімбанк

Згідно з його публічною заявою, інцидент став неприпустимим, а винна у такій ситуації - “надмірно емоційна реакція та нестримана поведінка стосовно журналістів”, які не можуть мати виправдання.

“Щоб зняти хоча б частину шкоди репутації Банку та відвернути негатив по відношенню до його чудового колективу, невідкладно пишу заяву про складання повноважень Голови Правління на час проведення необхідних слідчих дій Національною поліцією та внутрішньої перевірки в Банку згідно з відповідними процедурами. Подальший розвиток ситуації залежить тільки від висновків, які будуть зроблені слідством та перевіркою”, - резюмував Мецгер.

Напад на журналістів Схем

Раніше український Forbes із посиланням на власні джерела інформував, що вранці у середу, 6 жовтня, Мецгер відвідає Офіс президента, де спробує пояснити інцидент на найвищому рівні з власної точки зору.

Утім, інформатор відзначив остаточність ухваленого на Банковій рішення щодо голови правління, якому запропонують скласти повноваження.

Про відсторонення посадовця також говорив радник керівника ОП Михайло Подоляк.

“Як максимум, для нівелювання шкоди банку й державі потрібні, можливо, більш жорсткі кадрові рішення”, - уточнив він.

У Міністерстві внутрішніх справ майже одночасно із заявою Мецгера заявили, що така поведінка стосовно представників ЗМІ неприпустима у нормальному суспільстві. Голова відомства Денис Монастирський вихзнав, що розслідування не триватиме довго.

“Поліція вже долучила до матеріалів розслідування поширене в Інтернеті відео з кабінету голови правління Укрексімбанку, на якому зафіксовані протиправні дії групи осіб щодо журналістів “Радіо Свобода”. Найближчим часом потерпіла сторона передасть й оригінал відновленого відеозапису, який також буде долучений до матеріалів провадження в якості речового доказу та направлений на експертизу...Впевнений, що розслідування не забере багато часу. І вже після отримання результатів необхідних експертиз правопорушникам буде оголошено погоджені прокуратурою підозри”, - резюмував міністр.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?