Посольство Білорусі направило ноту протесту Міністерству закордонних справ України через нещодавній марш на честь очільника ОУН Степана Бандери, який відбувся в Києві. Відомство також обурилося участю в заході своїх громадян, яких назвало активістами "екстремістської опозиції".
Джерело: пресслужба посольства
У посольстві заявили про "спроби героїзувати вбивць і карателів білоруського народу". Також у посольстві побачили прояви "наростаючої радикалізації антибілоруської позиції України".
Нагадаємо, 1 січня в центрі Києва відбувся традиційний кількатисячний марш до дня народження Степана Бандери. Відомо, що Бандера за свою діяльність потрапив у немилість як до російської влади, так і до німецьких і польських окупаційних сил. Одна з найвідоміших його цитат стосується пріоритетів ідеологічного та фізичного штибу.
Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний.
— Степан Бандера
Марш на честь Бандери засудили й у посольстві Ізраїлю
Варто уточнити, що не лише білоруське дипломатичне посольство висловило протест проти згаданого дійства. Марш на честь Бандери засудили також у посольстві Ізраїлю.
Ізраїль засуджує націоналістичний марш на честь Бандери. Прославлення тих, хто підтримував нацистську ідеологію, оскверняє пам'ять жертв Голокосту в Україні. Ми вимагаємо розслідування антисемітських проявів, які мали місце під час маршу, згідно із законом, прийнятим у 2021 році, – йдеться в дописі відомства в твіттері.
Що кажуть про співпрацю бандерівців з Гітлером українські історики
Початок Другої Світової розглядався "бандерівцями" як шанс на свободу, а нацисти — як потенційні союзники для досягнення власних цілей, зазначив історик Володимир В'ятрович. Причиною називає живу пам'ять про те, як Німеччина підтримала їх у війні з більшовицькою Росією в часи Української Народної Республіки (УНР).
Проте, реакція нацистів на самочинне відновлення незалежності України 30 червня 1941 рокупоказала, що вони радше супротивники. Історик зазначає:
І якщо "медовий місяць" між Гітлером і Сталіним тривав майже два роки, то співпраця Степана Бандери з нацистами завершилась фактично не розпочавшись — арештами і стратами українських націоналістів.
Згодом розпочався період підпільної боротьби, під час якої прихильники Бандери прейшли до антинацистського руху опору.
Читайте також:
У Києві відбулася хода зі смолоскипами на честь Бандери
Найбільший прапор України у Києві отримав новий тризуб перед Днем Незалежності.
Прапор України вже над Кримом — з’явилися видовищні фото і відео неймовірної події.