Це просто божевілля. Між США та Британією розгорівся серйозний конфлікт
Категорія
Політика
Дата публікації

Це просто божевілля. Між США та Британією розгорівся серйозний конфлікт

Це просто божевілля. Між США та Британією розгорівся серйозний конфлікт
Джерело:  online.ua

Як вдалося дізнатися журналістам, ексочільник Міноборони Великої Британії Бен Воллес став причиною гучного дипломатичного скандалу між Лондоном та Вашингтоном після того, як погрожував скасувати замовлення на військові вертольоти американського виробництва, призначені для британських спецпризначенців.

Джерело:  The Sunday Times

Що відомо про скандал між США та Британією

Редакція видання звертає увагу на те, що сторонами конфлікту стали посли обох країн, а також британський уряд, який робив усе можливе, щоб позбутися напруги у відносинах між країнами.

Протягом останніх декількох тижнів перебування на посаді Воллес вимагав скасувати багатомільярдний контракт, згідно з яким Лондон повинен був закупити 14 вертольотів великої дальності Chinook H-47 виробництва компанії Boeing.

У листі від 10 серпня до глави Пентагону Ллойда Остіна Воллес чітко дав зрозуміти, що розглядає можливість скасування угоди.

Воллес почав висловлювати серйозні побоювання щодо цієї угоди. Під час внутрішніх обговорень він запропонував скасувати її в рамках заходів зі скорочення витрат, щоб зменшити тиск на обмежений бюджет Міністерства оборони. Водночас один з членів британського уряду назвали цю пропозицію "божевільною".

За словами інсайдерів видання, їм навіть здавалося, що Воллес намагається розлютити американців.

Безумовно, дехто сприйняв це саме так, - зазначило анонімне джерело.

Окрім того, наголошується, що вимоги колишнього глави Міноборони Британії призвели до того, що прогрес в підписання угоди був заблокований.

Всі зрозуміли, що це просто божевілля, і ми сиділи над цим питанням все літо. Це, безумовно, викликало загострення, - поділився своєю думкою ще один інсайдер.

Вашингтон намагався владнати питання

Згідно з даними видання, посол США у Британії Джейн Хартлі місяць тому написала листа уряду Великої Британії, в якому закликала пояснити, щодалі буде з угодою на тлі конфлікту між країнами.

Зазначається, що офіційний Лондон дав їй гарантії.

На переконання більшості британських урядовців, скасовувати угоду було "поганою ідеєю".

Також вдалося дізнатися, що для наступника Воллеса на посаді міністра оборони Гранта Шаппса угода зі США є одним з найважливіших питань.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?