Плани Путіна мобілізувати 300 тисяч резервістів, а також виїзд з РФ вже понад 360 тисяч чоловіків до Грузії та Казахстану матиме негативний вплив на економіку РФ, адже країна немає плану, як замінити фахівців з багатьох галузей.
Джерело: Politico
Мобілізація може добити російську економіку
У виданні зазначають, що чим більше Кремль мобілізує, тим більше чоловіків намагатимуться покинути країну, і це має величезні наслідки для всіх робочих місць у Росії, а отже, і для економіки.
Оскільки РФ вже залишили близько 360 000 чоловік, які вирушили до Грузії та Казахстану, критичні для функціонування суспільства сектори — від заводів до інтернет-провайдерів — знаходяться під загрозою серйозних збоїв. І у Росії немає жодного плану вирішення цього питання.
У серпні понад 260 000 росіян в’їхали до Грузії — порівняно з 45 000 у серпні 2021 року. А за шість днів після оголошення Путіним мобілізації майже 100 000 росіян в’їхали в Казахстан із заброньованими рейсами до таких країн, як Туреччина та Об’єднані Арабські Емірати.
Видання зазначає, що Путіну цілком можливо вдасться мобілізувати 300 000 резервістів, але як мобілізація, так і втеча такої кількості людей, створять ще одну проблему — відсутність кваліфікованих працівників у кожному секторі.
Мобілізація відбувається випадково, і тому вона вдарить по економіці. Можливо, не в перший день, але економіка не може просто так працювати без цих чоловіків і людей, які втекли, - каже колишній постійний секретар міністерства оборони Фінляндії, генерал-лейтенант у відставці Арто Рятю.
Видання вказує на те, що в Росії немає системи, яка б забезпечувала безперервність роботи критично важливих галузей на випадок війни.
Ми вже спостерігаємо величезний витік мозку. Найкращі люди їдуть із Росії. Вже цієї весни країну залишили десятки тисяч технічних фахівців. І уряд не має плану, як замінити цих людей, - сказав професор економіки в університеті Турку в Фінляндії Карі Люхто.
Читайте також: