Москва намагається змінити демографічний склад Криму – правозахисники
Категорія
Політика
Дата публікації

Москва намагається змінити демографічний склад Криму – правозахисники

Москва намагається змінити демографічний склад Криму – правозахисники
Джерело:  online.ua

Офіційна Москва сумлінно і послідовно здійснює серію заходів зі  зміни складу населення анексованого Криму. Таку заяву зробили в організації "Кримська правозахисна група" і закликали Київ розслідувати демографічну ситуацію на півострові. 

Джерело: “Крим.Реалії”

Одним із важливих завдань російської влади є асиміляція корінного населення, супроводжувана наповненням окупованої території мілітаризованими елементами. Йдеться про військових, яких переселяють з регіонів Росії, силові структури загалом, зазначає керівниця КПГ Ольга Скрипник. Вона додає:

Росія формально вважає це своєю територією, вони переміщуються вже не, як у відрядження, а на постійну роботу, тобто переміщуються вже зі своїми сім’ями. Якщо йдеться йде про одного ефесбешника, то насправді можемо множити на три, бо він, наприклад, приїжджає з дружиною та дитиною.

–  Ольга Скрипник, керівниця Кримської правозахисної групи

Зауважимо, в Росії триває пропаганда переселення на анексований український півострів.

Важливою тенденцією на тлі всього цього є те, що вона (Росія – ред.), в принципі, намагається знищити або видавити проукраїнське населення, – уточнює юристка.

Спираючись на законодавче врегулювання схожих питань, Скрипник наголошує на тому, що сприяти розслідуванню штучних демографічних змін може реалізація закону про покарання за воєнні злочини, який Рада ухвалила, але який вже близько шести місяців лежить без підпису Володимира Зеленського.

Нагадаємо, цього місяця Генасамблея ООН схвалила резолюцію щодо прав людини у Криму, в якій занепокоєння мілітаризацією АРК та роботою російської адміністрації в напрямку «військово-патріотичного» виховання місцевих дітей.

У Росії дійшли до того, що у пропагандистських цілях використовують навіть дітей. Відносно нещодавно з'явилось відео на якому волгоградські кадети співають: «Но если главный командир позовет в последний бой, дядя Вова, мы с тобой».

Дипломати з українського МЗС заявляють, що цьогоріч «вдалося внести в текст вищезгаданої резолюції ООН пункт про відповідальність РФ за дотримання прав корінного населення Криму, зокрема, кримських татар. А також скасувати деякі вироки російських судів щодо засудження лідерів згаданого народу.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Атлас дивних галактик. Телескоп «Хаббл» зазнімкував унікальну зоряну систему

галактика
Джерело:  online.ua

Космічний телескоп «Хаббл» зазнімкував спіральну галактику Arp 184 або NGC 1961, яка розташована за 190 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Жирафа.

Головні тези:

  • До атласу ввійшли 338 галактик з дивною формою, як правило, не повністю еліптичною чи спіральною.
  • Arp 184 посіла своє місце в каталозі завдяки широкому спіральному рукаву з зірками, який тягнеться до сторони, звідки «дивиться» телескоп.

Телескоп «Хаббл» зазнімкував унікальну галактику

Галактика має дві назви, бо назва Arp 184 походить від «Атласу дивних галактик», який склав астроном Хелтон Арп у 1966 році. До атласу ввійшли 338 галактик з дивною формою, як правило, не повністю еліптичною чи спіральною.

Про це пише Європейське космічне агентство.

Частина галактик перебуває у взаємодії з іншими галактиками, тоді як решта є карликовими галактиками без чітко визначених структур.

Arp 184 посіла своє місце в каталозі завдяки широкому спіральному рукаву з зірками, який тягнеться до сторони, звідки «дивиться» телескоп. На дальній стороні галактики існує кілька частинок газу та зірок, але там немає такого ж вираженого спірального рукава.

Зображення «Хаббла» об’єднує дані з трьох програм спостереження Snapshot. Одна з цих програм вибрала галактику Arp 184 через її незвичний вигляд.

Дві інші програми вивчали наслідки короткочасних космічних подій, наприклад вибухів наднових або випадків, коли зорю розірвала надмасивна чорна діра. За останні 30 років в Arp 184 зафіксували чотири наднові, тому вона стала цікавою ціллю для таких спостережень.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?