Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко нагадав, що з 1 квітня продаж антибіотиків в аптеках відбуватиметься лише за електронним рецептом. Так у МОЗ боротимуться зі стійкістю до антимікробних препаратів.
Джерело: брифінг міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка
Антибіотики будуть доступними лише за електронним рецептом лікаря
Ляшко зазначив, що зараз існує проблема неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків. Тому у бактерій може виникнути здатність протистояти цим препаратам.
У Центрі громадського здоров'я, що майже 64% людей помилково вважають, що антибіотиками можна лікувати інфекційні захворювання, зокрема й коронавірус.
Тому, як наслідок, маємо неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій. Наголошую, антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями, і аж ніяк не ефективні у боротьбі з вірусними хворобами, - пояснив глава МОЗ.
Також він підкреслив, що антибіотики призначати зможе лише лікар. Він видаватиме електронний рецепт із зазначеною діючою речовиною, спосіб застосування та дозування. Тільки з таким рецептом пацієнт зможе придбати антибіотики в аптеці.
Нагадаємо, що українські медичні заклади почали вести облік споживання антибіотиків з 1 січня. МОЗ запевняє, що це є ефективним механізмом контролю за обігом антибіотиків, тому що неправильне і надлишкове вживання таких пігулок призводить до розвитку широкої резистентності — механізму, який знижує їхню ефективність.
У МОЗ застерегли від використання антибіотиків при коронавірусі
У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що неможливо лікувати хворобу, яку провокує ураження коронавірусом, звичайними антибіотиками — вони не мають впливу на віруси, лише на бактерії.
За офіційними даними, антибіотики дійсно можуть стати в пригоді, але це пов’язано виключно з супутніми інфекціями під час перенесення коронавірусу. Призначати їх має лише лікар.
Призначати антибіотики при коронавірусній хворобі COVID-19 може виключно лікар за наявності супутньої бактеріальної інфекції. Вірусна інфекція не лікується антибіотиками. Прийом антибактеріальних препаратів без призначення фахівця може заподіяти шкоду вашому здоров’ю, — наголосили в МОЗ.
Експерти звернули увагу на однозначну небезпеку у випадку самостійного та неконтрольованого використання антибіотиків.
Читайте також: