Міністерство охорони здоров’я відкинуло ідею обмеження громадського транспорту на всеукраїнському рівні у разі введення повноцінного локдауну - з відповідним підтвердженням виступив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
Джерело: ТСН
За словами заступника міністра, обмеження транспорту має надзвичайний вплив на економічне становище й мобільність людей в цілому. Одночасно з цим воно не надає необхідної ефективності у боротьбі з епідемією, тож жертвувати економікою чи мобільністю нібито не має сенсу.
“Тому основною рекомендацією є більш жорсткий контроль за дотриманням протиепідеміологічних вимог під час перевезення, обмеження кількості людей, які користуються громадським транспортом, і навпаки виведення додаткової, резервної кількості самого того рухомого складу, аніж припинення його функціонування. Тому, найімовірніше, у межах можливих локдаунів або "червоних" зон уряд не буде рекомендувати обмежувати функціонування саме місцевого або міського транспорту”, - наголосив Кузін.
Головний санлікар уточнив, питання зупинки чи обмежень у галузі громадського транспорту ухвалюють на рівні місцевої комісії ТЕБ та НС.
“Якщо ми будемо казати про громадський транспорт, то питання зупинки або функціонування громадського транспорту лежить в площині ТЕБ та НС. Тобто, місцева комісія ТЕБ та НС, коли розглядає це питання, вона ухвалює рішення про доцільність або недоцільність припинення роботи громадського транспорту”, - резюмував Кузін.
Ситуація з коронавірусом в Україні
15 жовтня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, згідно з підсумками якого було ухвалено рішення про розширення “червоної зони” на 4 області - Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку та Одеську.
Передбачається, що в цих регіонах автоматично буде впроваджено “червоний” рівень обмежень. Він передбачає роботу громадських закладів таким чином, що відвідувачі разом з персоналом мають пройти повний курс вакцинації.
Читайте також: