На рівні Міністерства охорони здоров’я вважають, що вже найближчим часом у Євросоюзі визнають використання антикоронавірусних вакцин CoviShield і CoronaVac, які широко використовують в Україні.
Джерело: РБК-Україна
За словами міністра Віктора Ляшка, упродовж місяця вже українська сторона зможе домовитися з європейським партнером про допуск громадян, які пройшли щеплення згаданими препаратами.
Наразі над цим питанням вже працюють на урядовому рівні, безпосередньо проблемою займаються Міністерство закордонних справ та віцепрем’єр-міністр з євроінтеграції.
Також Ляшко уточнив, що наступного тижня заплановані його особисті переговори в Брюсселі з приводу визнання вакцин. Він вважає порушенням міжнародного права відмову в приїзді для громадян, які щеплені вакциною, визнаною у Всесвітній організації охорони здоров’я.
“Міжнародне право говорить: якщо встановлена норма, що при перетині кордону людина повинна бути вакцинована від якоїсь інфекційної хвороби, обов'язково повинна бути вакцина, визнана ВООЗ. Тобто міжнародне право гарантує: якщо ВООЗ визнала вакцину, то будь-який регулятор всередині країни не може не пускати людину, якщо він покаже повний курс щеплень”, - пояснив Ляшко.
Він звернув увагу, що попри визнання на рівні ВООЗ європейський регулятор з невідомих Києву причин поки що не зареєстрував препарати.
“Наскільки я знаю, EMA зараз розглядає їхні документи і анонсує, що найближчим часом винесе по них рішення. Але дати не говорять. Це не означає, що питання не рухається з місця”, - додав він.
Водночас українська сторона веде переговори з офіційним Брюсселем з приводу обопільного визнання так званих COVID-сертифікатів, без яких неможливий перетин європейських кордонів.
“Кожна країна ЄС може самостійно домовитися про взаємовизнання національних COVID-сертифікатів і необов'язково з конкретним переліком вакцин. Зараз наше МЗС працює над цим з усіма країнами. Думаю, що протягом місяця ЄС відкриє доступ для мандрівників, які вакциновані цими препаратами”, - резюмував міністр.
Читайте також: