Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернув увагу на неоднозначні відносини блоку НАТО з Україною, яка за останні 13 років не отримала майже жодного прогресу в інтеграції.
Джерело: LIGA.net
За словами дипломата, в Альянсі немає консенсусу навіть про чіткий графік інтеграції держави. Ще 2008 року за підсумками Бухарестського саміту було оголошено, що Україна та Грузія точно приєднаються до НАТО, а міністри закордонних справ займатимуться питаннями Планів дій для членства.
“І якщо за 13 років у цьому конкретному питанні зроблено – нуль, напевно, хтось повинен набратися мужності і сказати: а що взагалі відбувається?” - наголосив Кулеба.
Він додав, що наразі в НАТО є виключно політичний консенсус, згідно з яким союзники визначилися - колись Україна все ж таки завершить євроатлантичну інтеграцію. Утім, наразі вони не готові надати чіткі орієнтири чи графік цього процесу.
Дипломат зауважив, що українська сторона станом на 2021 рік залишається фактично на тому ж самому місці, яке займала ще 2008-го. Причиною для такого ставлення до Києва стало небажання Альянсу конфліктувати з російським агресором, імперські амбіції якого поширюють на Україну зону своїх інтересів.
“Але є і позитив. Вперше з 2014 року на цьому саміті ми отримали пряму прив'язку України і ПДЧ в одному реченні. Навіть у найважчі хвилини, коли тут все горіло, цього не було… Я ніяких дат не називатиму. Але за логікою історичного процесу я можу досить упевнено припустити, що членом НАТО Україна стане раніше, ніж членом ЄС”, - Кулеба.
Вступ України в НАТО
З критичною оцінкою з цього приводу нещодавно виступили у Берліні. Кандидати в канцлери Німеччини Армін Лашет і Олаф Шольц не бачать перспективи членства України в НАТО і ЄС найближчим часом. Вони вважають, що потрібно бути чесними і реалістичними в цьому питанні, не надавати Києву порожніх обіцянок.
Утім, така можливість залишається теоретичною - українській стороні необхідно надалі реформувати державу.
Читайте також:
У Німеччині чесно оцінили можливості членства України в ЄС і НАТО;
Зеленський звернувся до лідерів Німеччини з гострими питаннями про майбутнє України;