Перші заступники глав МЗС України та Грузії обговорили ситуацію з безпеки у Чорному морі та «Кримську платформу». Про це Еміне Джеппар та Лаша Дарсалія повідомили у своїх Twitter-акаунтах.
Джерело: твіттер Джеппарової та Дарсалії
Провела продуктивну віртуальну зустріч із Лаша Дарсалія. Обговорили двосторонні відносини, ситуацію з безпекою у чорноморському регіоні, нарощування Росії, подальші скоординовані кроки в рамках «Кримської платформи» та ширші скоординовані дії щодо деокупації наших територій, – написала Джеппар.
Зі свогого боку, перший заступник міністра закордонних справ Грузії висловив підтримку суверенітету та територіальній цілісності України і уточнив:
Обговорювали серйозну безпекову ситуацію в регіоні, деструктивні дії Росії, захист НАТО в Чорному морі та важливість подальшої координації зусиль Грузії та України, – повідомив Дарсалія.
Політичні відносини між Україною та Грузією
Грузія однією з перших визнала незалежність України, це сталося 12.12.1991 року. Україна послідовно підтримує територіальну цілісність та суверенітет Грузії в її міжнародно визнаних кордонах. Насамперед, йдеться про визнання грузинською територією сепаратистських, підтримуваних Росією анклавів – Південної Осетії та Абхазії.
Сучасна Грузія де-факто втратила контроль за цим регіоном, де російською окупаційною владою та місцевими колаборантами проголошено утворення двох республік.
У Грузії Кремль застосував таку ж методику, як у ситуації з самопроголошеними "ДНР" та "ЛНР", які перетворилися на платформу для відпрацювання сценаріїв захоплення всієї території України.
Кремль може повторити в Україні грузинський сценарій
У листопаді минулого року експомічник Держсекретаря США з євразійських справ, який займався питаннями врегулювання конфліктів у Нагірному Карабаху, Абхазії та Південній Осетії зробив доволі резонансну заяву. Він зазначив, що нинішня ситуація з концентрацією російських сил на українському кордоні та небажанням російських дипломатів про перемовини з колегами з Німеччини та Франції нагадують ситуацію в Грузії напередодні війни 2008 року.
Читайте також:
Російські десантники загинули під час висадки у Білорусі
РФ несподівано почала перекидати своїх десантників на кордон Білорусі з Польщею
Мігранти прорвались з Білорусі в Польщу