На італійському острові Сицилія прокинувся вулкан Етна. Попіл, утворений вулканом, досяг висоти приблизно 4,5 тис. метрів над рівнем моря.
Виверження вулкана Етна
Експерти Національного інституту геофізики та вулканології обсерваторії Етна в Катанії стежать за ситуацією та аналізують зображення виверження та викиду клубів попелу з мережі камер спостереження.
Висота еруптивної колони з південно-східного кратера вулкана сягнула близько 4,5 тис. м над рівнем моря.
Виверження, згідно зі спостереженнями вчених, знаходиться на пароксизмальній фазі.
Дані прогнозу поширення вулканічного попелу та моделювання вказують на напрямок падіння вулканічного піску схід-південний схід. Повідомлення про падіння таких фрагментів були зареєстровані у кількох країнах, таких як Міло та Зафферана-Етнеа.
Повідомляється, що поточна фаза виверження Етни, яка зараз обмежена вершиною вулкана, не впливає на роботу міжнародного аеропорту Вінченцо Белліні в Катанії.
Виверження супроводжувало постійне зростання рівня "тремтіння" Етни, що сигналізує про підйом розпеченої магми у внутрішніх каналах "вулканічної будівлі" і віщував фонтани лави з сильним викидом газу.
Що відомо про вулкан
Етна - найвищий та найактивніший вулкан Європи. У горі Етна розташовано від 200 до 400 вулканічних кратерів. У середньому кожні три місяці один із них викидає потоки лави.
Висота вулкана змінюється з кожним його виверженням. У 2010 році вулкан був на 21 метр нижче, ніж у 1981 році.
Перше доведене виверження вулкана сталося 1226 року до н.е. За даними експертів, у горі знаходиться від 200 до 400 вулканічних кратерів.