На парламентських виборах в Ізраїлі переміг колишній премʼєр Нетаньягу
Категорія
Політика
Дата публікації

На парламентських виборах в Ізраїлі переміг колишній премʼєр Нетаньягу

На парламентських виборах в Ізраїлі переміг колишній премʼєр Нетаньягу
Джерело:  online.ua

На парламентських виборах в Ізраїлі переміг блок колишнього премʼєра Ізраїлю Біньміяна Нетаньягу. Він знову повертається до влади після поразки у 2021 році.

Джерело: The Jerusalem Post

В Ізраїлі закінчилися парламентські вибори

На виборах у Кнесет правий блок Нетаньягу отримав 64 місця.

Партія Нетаньягу "Лікуд" отримала 32 місця в Кнесеті. Союзник “Лікуда” “Релігійний Сіонізм” отримав 14 місць. Ще один союзник партії Нетаньягу — партія “Шас” — має 11 місць. Також у блок Нетаньягу входить “Яхадут ха-Тора”, що отримує 7 місць у Кнесеті.

Партія "Еш Атід" нинішнього прем’єра Яіра Лапіда отримала 24 місця.

Повідомляється, що прем'єр-міністр Ізраїлю Яір Лапід подзвонив лідеру опозиції Біньяміну Нетаньягу та привітав його з перемогою на виборах.

Держава Ізраїль стоїть вище всіх політичних міркувань. Я бажаю Нетаньягу успіху заради народу Ізраїлю та Держави Ізраїль, - сказав він.

Тепер, за державним протоколом, ізраїльський президент Іцхак Герцог має запросити Нетаньягу сформувати уряд до 16 листопада. А переговори самого Нетаньягу щодо коаліції можуть зайняти ще більше часу.

Сильні результати ультраправих були пов’язані з побоюваннями правих євреїв щодо загроз єврейській ідентичності Ізраїлю та їхній особистій безпеці. Хвиля міжетнічних заворушень у травні 2021 року порушила їх почуття безпеки, яке посилилося через кілька місяців через включення — вперше в історії Ізраїлю — арабської партії до коаліційного уряду. Ці подвійні проблеми спонукали деяких правих ізраїльтян до більш екстремальних партій на останніх виборах, - пише The New York Times.

У 2019 році Нетаньягу звинуватили у хабарництві, шахрайстві та у зловживанні довірою. Обвинувачення він відкинув, але втратив посаду прем’єра.

Нетаньягу звинувачують у тому, що він упродовж років отримував коштовні подарунки, в тому числі від голлівудського продюсера Арнона Мілчена й австралійського мільярдера Джеймса Пакера.

Він утримувався від будь-яких заяв щодо України й Росії. Проте нещодавно заявив, що готовий переглянути політику уряду щодо надання Україні зброї.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм