На війні в Україні загинув доброволець із Грузії
Категорія
Україна
Дата публікації

На війні в Україні загинув доброволець із Грузії

Доброволець

В Україні на війні загинув ще один доброволець із Грузії Іраклі Курцікідзе.

Що відомо про добровольця із Грузії

Міністерство закордонних справ Грузії підтвердило смерть Іраклія Курцікідзе.

Керівник грузинської групи в українських ССО підполковник Вано Надірадзе зазначив, що "грузинський офіцер героїчно загинув два дні тому". За його словами, про смерть добровольця не повідомляли, "поки не дізналися рідні".

Найсильніший і найталановитіший грузинський офіцер два дні тому героїчно впав, ми просто не писали до того часу сім'я Санамді не впізнає. Іраклій Курцикідзе ти залишив велике ім'я в Україні брата в ім'я Грузії, - сказано в заяві.

З лютого 2022 року на війні в Україні загинуло понад 50 грузинських добровольців, які воювали на боці ЗСУ.

Іноземці воюють проти РФ в Україні

На боці України, захищаючи її незалежність та суверенітет від російських загарбників, воюють добровольці з різних країн. На жаль, внаслідок бойових дій є жертви серед іноземних бійців.

Нещодавно на фронті поблизу Лимана загинув доброволець з Латвії. Причиною трагедії став удар російського безпілотника.

Також 12 жовтня стало відомо про загибель парамедика-волонтера з Данії. Він допомагав українцям з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Окрім цього в Україні знайшли тіло 36-річного добровольця з Великої Британії Деніела Берка. Його вважали зниклим безвісти.

Колишній десантник Деніел Берк із Південного Манчестера був оголошений зниклим безвісти 16 серпня. Про зникнення повідомила його родина, яка не знала, де він, та вважала, що він приїхав в Україну.

Поліція Великого Манчестера заявила, що співпрацює з родиною Берка та українською владою, щоб підтримати офіційну ідентифікацію та повернути його тіло до Великої Британії.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Чому Зеленський відхилив таємну пропозицію Трампа — дані FT

Зеленський
Джерело:  Financial Times

Український лідер Володимир Зеленський відхилив пропозицію щодо надання США близько 50% прав на рідкісні корисні копалини, оскільки хоче домовитися про вигіднішу угоду для України.

Головні тези:

  • Зеленський наполягає, щоб гарантії безпеки були пов'язані з будь-якою угодою щодо корисних копали.
  • Президенту не сподобалася відсутність гарантій безпеки для України в угоді Трампа.

Зеленський не погоджується на умови Трампа

За словами інсайдерів, український лідер хоче, щоб американські та європейські гарантії безпеки були безпосередньо пов'язані з будь-якою угодою щодо копалин.

Окрім того, Зеленський наполягає, щоб інші країни, включно з державами ЄС, були залучені в майбутню експлуатацію природних ресурсів.

Наразі глава держави та його команда роблять все можливе, щоб домовитися з Білим домом про більш вигідну угоду для України.

Як вдалося дізнатися ЗМІ, у межах свого нещодавнього візиту до Києва міністр фінансів США Скотт Бессент приніс документ, який Трамп хотів, щоб Зеленський підписав.

Сам Бессент описав пропозицію як "економічну угоду" з Києвом, щоб "ще більше переплести економіки" обох країн. За його словами, адміністрація Трампа "стоятиме до кінця (з Україною — ред.), збільшуючи наші економічні зобов'язання", що "забезпечить довгостроковий щит безпеки для всіх українців" після закінчення війни з Росією.

Однак Зеленського не влаштувало те, що в документі нічого не було майбутні гарантії безпеки для України з боку США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?