Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура після повідомлення про підозру колишньому бенефіціарному власнику «Приватбанку» Ігорю Коломойському ініціювали арешт його активів.
Джерело: НАБУ
НАБУ і САП наклали арешт на активи Коломойського
Це обумовлено необхідністю забезпечення можливої конфіскації або спеціальної конфіскації майна у кримінальному провадженні за фактами привласнення коштів «Приватбанку» в особливо великому розмірі, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та службового підроблення, вчинених організованою групою, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на підставі постанови директора НАБУ, погодженої керівником САП, строком на 48 годин накладено арешт на частки у статутному капіталі товариств, якими Коломойський володіє прямо чи опосередковано, у розрізі 307 юридичних осіб, у тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн, а також на майже 1 тис. об’єктів нерухомого майна та понад 1,6 тис. транспортних засобів та суден.
До Вищого антикорупційного суду спрямовано клопотання про накладення арешту на вищевказане майно.
Що відомо про арешт Коломойського
У СБУ 2 вересня повідомили, що підозра Колломойському оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України:
ст. 190 (шахрайство);
ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
Правоохоронці встановили, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад півмільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
2 вересня Суд обрав запобіжний захід Ігорю Коломойському у вигляді тримання під вартою на два місяці з альтернативою у вигляді застави у понад 509 млн грн. Як відомо, бізнесмена обвинувачують у відмиванні коштів. Вранці він отримав підозру від СБУ.
Олігарху Коломойському обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці у Дніпрі із можливістю внесення застави у понад 500 мільйонів гривень, — йдеться у повідомленні.
Також він повинен здати усі документи й не спілкуватися зі свідками. Оскаржити рішення адвокати можуть впродовж п’яти днів.
Читайте також: