У Верховній Раді на засіданні комітету з питань податкової і митної політики сталася перепалка, в ході якої народні депутати кидали один в одного предмети, які опинилися у них під рукою.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
Інцидент стався в ході обговорення законопроекту №5368 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні").
Перший заступник глави комітету Андрій Журжій з фракції "Самопоміч" кинув в одного з колег ручкою, на що той відповів кидком пластикової пляшки.
Читайте також: Скандаль ний нардеп пояснив свою любов побитися: опубліковано відео
Варто зазначити, що в засіданні комітету брали участь перший віце-прем'єр - глава Мінекономрозвитку Степан Кубів і міністр фінансів Олександр Данилюк.
Додамо також, що законопроекти №5368 і №5131 про правки до Бюджетного кодексу (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів), а також №5132 про правки до Податкового кодексу (щодо забезпечення збалансованості бюджетний надходжень у 2017 році) є базовими документами для прийняття держбюджету- 2017. Раніше ці проекти були прийняті в першому читанні.
Комітет вже рекомендував проекти №5131 і №5132 для прийняття в цілому. Як повідомив спікер Верховної ради Андрій Парубій, наразі тексти документів роздаються депутатам, щоб провести їх слухання в парламенті ще сьогодні.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше народний депутат від фракції "Народний фронт" Михайло Гаврилюк дав прогноз щодо термінів ухвалення Держбюджету-2017.
Гучний конфлікт у Білому домі призвів до того, що європейські лідери врешті-решт усвідомили, що повинні покладатися лише на себе. Старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Петро Бурас звертає увагу на те, що зараз у Брюсселя на порядку денному політика, яка була б немислима лише кілька тижнів тому.
Головні тези:
- Майбутній канцлер ФРН Фрідріх Мерц налаштований рішуче, щоб змінити політику країни.
- Президент Франції Емманюель Макрон активно пропагує європейську стратегічну автономію від США.
Європа зрозуміла, що залишилася без захисту США
За словами експерта, кардинальні зміни відбулися в Німеччині, де майбутній канцлер Фрідріх Мерц виграв голосування в парламенті за скасування "боргового гальма" Німеччини — механізму обмеження державних запозичень.
Це змінює правила гри в Європі, тому що Німеччина була відсталою — особливо серед великих країн — коли справа стосувалася оборони, — наголосив Петро Бурас.
Саме пробудження Німеччини вказує на те, що Європа стикнулася з поворотним моментом у своїй історії.
Ні для кого не секрет, що французький лідер Еммануель Макрон наразі активно розглядає можливість поширення захисту свого ядерного арсеналу на європейських союзників.
Глава республіки давно закликав до європейської "стратегічної автономії" від США, а сварка Володимира Зеленського та Дональда Трампа підштовхнула Макрона до серйозних рішень.
Навіть відомі своїм нейтралітетом країни переглядають свої позиції. Так, уряд Ірландії висунув законопроєкт, що дає змогу розгортати війська без схвалення ООН, оминаючи можливе російське (або американське) вето.