NASA запрошує добровольців пожити на імітації марсіанської бази
Категорія
Технології
Дата публікації

NASA запрошує добровольців пожити на імітації марсіанської бази

NASA запрошує добровольців пожити на імітації марсіанської бази
Джерело:  online.ua

Ілон Маск повернув людству мрію побудувати наукові бази та міста на Марсі. Його наполегливість змусила, врешті, і державні інституції звернути увагу на переселення до найближчої планети Сонячної системи.  Так, Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки оголосило про створення прототипу майбутньої марсіанської бази, котру назвали Mars Dune Alpha.

Джерело: NASA

База буде розміщена на території штату Техас, поруч з Космічним центром імені Джонсона, в місті Х’юстон.

Для будівництва прототипу наукової позаземної бази NASA планує використовувати новітню технологію тривимірного друку за допомогою будівельних струминних принтерів Vulcan, застосовуючи спеціально розроблену цементоподібну суміш Lavacrete. В автоматичному режимі, роботизований будівельник шар за шаром викладатиме стіни та внутрішні перетинки, створюючи каркас будівлі. Фінішні роботи проводитимуть вже безпосередньо майбутні колоністи.

Технологія хоч і нова, однак вже встигла бути опробуваною на Землі раніше під час зведення житлових будівель. Субпідрядник NASA по проєкту, архітектурна компанія Bjarke Ingels Group (BIG), вже має відповідний досвід і чергові замовлення не лише від НАСА, а також від країн Перської затоки.

Однак, для реалізації амбітного проєкту на Марсі, компанія зосереджується на виготовленні спеціалізованої роботизованої будівельної системи, здатної працювати в жорстких марсіанських умовах.

Марсіанська база у виконанні BIG

  • Загальна площа — 157 квадратних метрів.

  • Будівля одноповерхова.

  • База розділена на три основних блоки.

  • В одній частині знаходяться чотири кімнати для мешкання наукового персоналу.

  • В іншій — службові та сервісні приміщення: відсік для роботів, оранжерея для вирощування рослин, придатних до вживання в їжу та для генерації кисню, процедурно-лікувальний кабінет, робоча зона, шлюзовий відсік.

  • Посередині - кухня, ванна кімната і кімната для відпочинку.

  • Також планується використовувати гнучкі меблі для забезпечення максимального комфорту екіпажу бази.

Як стати добровольцем і взяти участь у проєкті?

Для цього потрібно бути громадянином США або постійно проживати на території цієї країни і подати до 17 вересня 2021 року на розгляд фахівців NASA відповідну заявку, яка розміщена на сайті.

Читайте також:

  • Гелікоптер Ingenuity здійснив найскладніший політ на Марсі.

  • Perseverance показав на відео пилового диявола на Марсі.

  • Астрономи нарешті з'ясували, що могло стерти сліди життя з поверхні Марса

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?