Ілон Маск повернув людству мрію побудувати наукові бази та міста на Марсі. Його наполегливість змусила, врешті, і державні інституції звернути увагу на переселення до найближчої планети Сонячної системи. Так, Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки оголосило про створення прототипу майбутньої марсіанської бази, котру назвали Mars Dune Alpha.
Джерело: NASA
База буде розміщена на території штату Техас, поруч з Космічним центром імені Джонсона, в місті Х’юстон.
Для будівництва прототипу наукової позаземної бази NASA планує використовувати новітню технологію тривимірного друку за допомогою будівельних струминних принтерів Vulcan, застосовуючи спеціально розроблену цементоподібну суміш Lavacrete. В автоматичному режимі, роботизований будівельник шар за шаром викладатиме стіни та внутрішні перетинки, створюючи каркас будівлі. Фінішні роботи проводитимуть вже безпосередньо майбутні колоністи.
Технологія хоч і нова, однак вже встигла бути опробуваною на Землі раніше під час зведення житлових будівель. Субпідрядник NASA по проєкту, архітектурна компанія Bjarke Ingels Group (BIG), вже має відповідний досвід і чергові замовлення не лише від НАСА, а також від країн Перської затоки.
Однак, для реалізації амбітного проєкту на Марсі, компанія зосереджується на виготовленні спеціалізованої роботизованої будівельної системи, здатної працювати в жорстких марсіанських умовах.
Марсіанська база у виконанні BIG
Загальна площа — 157 квадратних метрів.
Будівля одноповерхова.
База розділена на три основних блоки.
В одній частині знаходяться чотири кімнати для мешкання наукового персоналу.
В іншій — службові та сервісні приміщення: відсік для роботів, оранжерея для вирощування рослин, придатних до вживання в їжу та для генерації кисню, процедурно-лікувальний кабінет, робоча зона, шлюзовий відсік.
Посередині - кухня, ванна кімната і кімната для відпочинку.
Також планується використовувати гнучкі меблі для забезпечення максимального комфорту екіпажу бази.
Як стати добровольцем і взяти участь у проєкті?
Для цього потрібно бути громадянином США або постійно проживати на території цієї країни і подати до 17 вересня 2021 року на розгляд фахівців NASA відповідну заявку, яка розміщена на сайті.
Читайте також: