За словами колишнього верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, адмірала США Джейма Ставрідіса, військові кораблі Альянсу можуть супроводжувати судна з українським зерном у Чорному морі.
Джерело: Bloomberg
Як НАТО може захистити українські кораблі із зерном
За міжнародним правом, морські блокади незаконні. Між сторонами немає оголошеної війни, і це безпосередньо обмежило б свободу у відкритому морі. Путін також використовує голод як зброю". , скорочуючи постачання продовольства до Північної Африки та інших частин глобального півдня. Україна є одним із найбільших у світі експортерів кількох ключових зернових культур, добрив та олій, - зазначив Ставрідіс.
Він також підкреслив, що одним із механізмів припинення блокади може бути практика, яка застосовувалася у 1980-х роках у Перській затоці, коли Іран перекрив Ормузьку протоку та заблокував 25% світових поставок вуглеводнів: тоді прапори на кувейтських нафтових танкерах змінювалися на американські щоб робило їх, власне, активами США.
Проте зручнішим є конвоювання силами НАТО торгових караванів.
Як це буде працювати? Ймовірно, об'єднавши торгові судна в каравани з трьох-п'яти кораблів, кожен із яких супроводжувався двома військовими кораблями з керованими ракетами, - припустив адмірал армії США.
Ставридіс також зазначив: такий план може бути реалізований або НАТО, або коаліцією під проводом США. ООН не може взяти на себе провідну роль через здатність Росії накласти вето на все, що походить від Ради Безпеки.
Як США можуть допомогти Україні розблокувати експорт зерна
За словами речника Ради нацбезпеки США при Білому домі Джона Кірбі, США наразі займаються пошуком альтернативних маршрутів для експорту українського зерна.
Ми працюємо з нашими партнерами по ЄС, ми працюємо з Україною та іншими європейськими партнерами, щоб зрозуміти, чи є інші способи доставки зерна на ринок суходолом. Але це не так ефективно, - зазначив Кірбі.
Читайте також:
Столтенберг розкрив деталі засідання Ради Україна-НАТО;
США озвучили нове попередження Україні щодо планів РФ;
Британська розвідка дізналася нові дані про вихід РФ зі зернової угоди