НАТО потребує до 50 додаткових бригад для захисту від РФ — Reuters
Категорія
Світ
Дата публікації

НАТО потребує до 50 додаткових бригад для захисту від РФ — Reuters

НАТО потребує до 50 додаткових бригад для захисту від РФ — Reuters
Джерело:  Reuters

НАТО потрібно від 35 до 50 додаткових бригад, щоб повністю реалізувати свій план захисту від Росії. Це серйозний виклик для Альянсу, зважаючи, що бригада складається з 3 000—7 000 військовослужбовців.

Головні тези:

 

  • Заходи протиповітряної й протиракетної оборони, розширення військових потужностей та технічне озброєння стали пріоритетами для НАТО.
  • Скорочення підрозділів протиповітряної оборони країн-членів НАТО після Холодної війни призвело до необхідності їх подальшого зміцнення.
  • Наразі ЄС та країни НАТО готуються до можливого нападу Росії, акцентуючи увагу на необхідності підвищення готовності та національної оборони.

Скільки НАТО необхідно бригад для захисту від ймовірного нападу РФ

Як зазначає видання, зараз НАТО більш серйозно сприймає загрозу з боку Росії, адже вона почала повномасштабну війну проти України й веде її вже третій рік. Щоб посилити свій захист, лише одній Німеччині доведеться вчетверо збільшити свої потужності ППО.

Наразі невідомо, де країни НАТО знайдуть 35—50 додаткових бригад. Їх можуть перевести з інших частин національних збройних сил або набиратимуть у них нових солдатів. Також імовірне поєднання обох підходів.

Головними пріоритетами Альянсу стали протиповітряна і протиракетна оборона, далекобійне озброєння, матеріально-технічне забезпечення, великі наземні маневрені формування.

У часи Холодної війни Німеччина мала 36 підрозділів протиповітряної оборони з системами Patriot. Зараз у Німеччини девʼять одиниць Patriot. Багато союзників НАТО скоротили кількість підрозділів протиповітряної оборони після завершення Холодної війни, демонструючи, що в майбутньому їм доведеться мати справу лише з обмеженими ракетними загрозами з боку таких країн, як Іран. Пострадянську Росію не вважали такою загрозою.

Проте така позиція різко змінилася з 24 лютого 2022 року, повномасштабне російське вторгнення змусило союзників почати накопичувати запаси боєприпасів і усунути недоліки системи ППО.

Скільки часу є в країн ЄС для підготовки до нападу Росії

За словами глави Міноборони Естонії Мартіна Херема якого цитують журналісти видання Breaking Defense, наразі ЄС та країни НАТО мають готуватись до ймовірного нападу Росії.

Є лише один фактор, який ми можемо змінити: наша готовність. Ми можемо підтримувати Україну, але одного дня вийде звідти, — підкреслив Херем.

Очільник Міноборони Швеції Мікаель Байден звертає увагу на “вікно можливостей” для країн НАТО.

Це вікно можливостей для нас, щоб зміцнити і розбудувати сильнішу національну оборону, яка буде використана НАТО як засіб стримування. Тому це скоріше вікно для того, щоб діяти зараз, а не чекати, — зазначає Байден.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Орбан почав шантажувати Україну та ЄС через російський газ

Орбан
Джерело:  Bloomberg

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан погрожує накласти вето на санкції проти Росії через 6 місяців, якщо Україна до того часу не відновить транзит російського газу.

Головні тези:

  • Угорщина вимагає від ЄС тиснути на Україну для збереження транзиту російського газу.
  • Офіційний Брюссель не піддається на шантаж з боку команди Орбана.
  • Угорський лідер погрожує Києву помстою через рішення щодо зупинки транзиту газу.

Орбан продовжує просувати інтереси Путіна

Проросійський політик почав стверджувати, що нещодавно офіційний Будапешт, мовляв, отримав від Європейського союзу гарантію щодо відновлення транзиту російського газу українською територією.

Якщо обіцянка буде порушена, то ми не тільки запропонуємо припинити санкції, але й припинимо їх.

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Прем’єр-міністр Угорщини

Що важливо розуміти, ще 27 січня офіційний Брюссель зміг "дотиснути" Угорщину і схвалити продовження економічних санкцій проти Росії, проте з поступкою Будапешту.

Сторони дійшли висновку ухвалити заяву з запевненнями Угорщини про її енергетичну безпеку.

Варто зазначити, що команда Віктора Орбана вимагає від Євросоюзу тиснути на Україну для збереження транзиту російської нафти, однак блок на цей шантаж не піддається.

Орбан погрожує Києву помстою

За словами поплічника Путіна, угорська влада може вжити заходів у відповідь на рішення Києва зупинити транзит російського газу.

Віктор Орбан бідкається, що Україна не лише зупинила транзит газу через свою територію, а й нібито відмовляється від переговорів, тоді як її рішення загрожує Угорщині, Словаччині та всьому регіону.

Київ більше не сидить в сідлі настільки надійно, щоб дозволити собі таке. Якщо вони залишаться агресивними і ворожими, вони програють. Ми врешті-решт розсердимося і дамо відсіч.

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Прем’єр-міністр Угорщини

Угорський лідер знову заявив, що виступає проти швидкого членства України в Європейському Союзі — бо це розорить угорську економіку — та НАТО, оскільки це призведе до війни Альянсу з Росією.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?