НАТО та демілітаризована зона. Які гарантії безпеки повинна отримати Україна після перемоги
Категорія
Україна
Дата публікації

НАТО та демілітаризована зона. Які гарантії безпеки повинна отримати Україна після перемоги

НАТО та демілітаризована зона. Які гарантії безпеки повинна отримати Україна після перемоги
Джерело:  online.ua

Федір Венсілавський зазначив, що для забезпечення нормального співіснування з Росією після перемоги України потрібно вступити до НАТО, створити демілітаризувати прикордонні території Росії та розвивати збройний потенціал України.

Джерело: ютуб-канал online.ua

Гарантії безпеки для України після перемоги у війні

Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки та представник Президента у парламенті Федір Веніславський в етері online.ua назвав ті ключові умови, які дозволять Україні підтримувати безпеку вже після перемоги.

Веніславський заявив, що за часів незалежності Україна позбулася від видів озброєння, які слугували стримуючим фактором проти можливої агресії.

На його думку, якби Україна мала на озброєнні ракети дальністю 2–3 тис кілометрів та вражати військові об'єкти на території РФ, це дало би розуміння росіянам, що безкарного наступу на українську землю здійснити не вийде, оскільки Україна дала б відсіч.

Він додав, що після перемоги Україна має вирішити декілька моментів, які зможуть забезпечити спокійне існування поряд з країною-агресором.

Перший з них, за словами Веніславського, є майбутні системи гарантії безпеки, які будуть надаватися західними партнерами.

Найбільш ефективним є, безперечно, участь України в НАТО, і ми до цього йдемо і зараз. Також ми маємо дуже гарну консолідацію очікувань суспільства і дій влади щодо членства в НАТО, – зазначив він.

Веніславський додав, що це потребуватиме певного часу, але зараз вже всі розуміють, що альтернативи НАТО немає.

Також Україна має домогтися утворення демілітаризованої зони на території Російської Федерації, яка межуватиме з Україною.

Мова йде про демілітаризацію зони кордону біля України на відстані 150-200 кілометрів.

Там не має бути тих видів озброєння і взагалі концентрації ЗС РФ, які створювали небезпеку для України. Це для нас пріоритет номер один – демілітаризована зона 150-200 км до кордонів України. Там не має бути засобів ураження, які можуть завдавати шкоду чи потенційно бути небезпечними для України та її громадян, – наголосив Веніславський.

Ще одна складова, яка гарантуватиме безпеку Україні є розвиток потенціалу в сфері озброєння.

Він підмітив, що ми вже маємо високу динаміку в розробці нових видів озброєнь, які будуть засобом стримування ворога.

Також Веніславський навів приклад, як навіть після агресії РФ 2014 року вибухів у середині Росії не спостерігалося. Проте зараз, із розвитком озброєння – можна помітити багато таких випадків.

Спокійне життя їм до нашої перемоги точно не грозить на будь-якій стратегічній глибині російської території, – підсумував Веніславський.

Україна не має альтернатив щодо членства в ЄС та НАТО

Під час виступу на Мюхенській конференції з безпеки президент Володимир Зеленський вкотре запевнив, що для України не має альтернатив вступу до ЄС та НАТО.

Зеленський також підкреслив, що для більшості європейців членство України в ЄС – це вже не питання.

Він нагадав, що Україна вже здобула статус країни-кандидата і готується почати переговори про членство.

За його словами, Україна вже поєднала себе з європейською економікою логістикою та енергетикою.

Зеленський наголосив, що українці повинні звільнити не тільки Україну, а й Європу, оскільки російська зброя вже “націлена на наших сусідів”.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?