Нацрада зробила важливу заяву про телеканал Коломойського
Категорія
Культура
Дата публікації

Нацрада зробила важливу заяву про телеканал Коломойського

Нацрада зробила важливу заяву про телеканал Коломойського

Керівництво телеканалу "1+1" отримало  бланк ліцензії на ефірне аналогове мовлення  з продовженим терміном дії від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.


Про це глава відомства Юрій Артеменко заявив в ході прес-конференції, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на  УНІАН.


"Бланк ліцензії телеканалу "1+1" підписаний. Ми чекаємо документального підтвердження що бенефіціарні власники не змінилися", - підкреслив Артеменко.


Читайте також: Скандал з каналом 1 + 1: з'явилася реакція Нацради, мережа продовжує вирувати


У той же час, директор з юридичних питань «1+1 Медіа» Тетяна Смирнова пояснила, що повний пакет документів, які вимагала Нацрада, включаючи інформацію про кінцевих бенефіціарів власників, подали своєчасно.


"Вся інформація, весь пакет документів відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» був поданий до Нацради одночасно із заявою про продовження ліцензії ще 29 червня 2016 року. З того моменту ніяких змін в компанії не відбулося. Відповіді на всі письмові запити Нацради були нами надані своєчасно", - сказала вона.


Нагадаємо, 29 грудня 2016 року керівництво телеканалу "1+1", який належить олігарху Ігорю Коломойському, заявило про спробу Адміністрації Президента позбавити телеканал ліцензії, і звернулися до президента, спікера Верховної Ради Андрія Парубія і прем'єра Володимира Гройсмана з закликом розібратися в ситуації.


Як повідомляв ONLINE.UA,  в Нацраді заявили, що не вважають за можливе позбавлення телеканалу "1+1" ліцензії на мовлення, після чого додали, що ліцензія переоформлена і продовжена на 7 років.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?