Спогади, пов'язані з музикою, часто мають прив'язку до подій з минулого. Під час прослуховування музики активізуються ділянки мозку, відповідальні за емоції та пам’ять. Але команда вчених встановила, що музика також може змінити вже наявні спогади. Науковці припускають, що завдяки музиці можна впоратися з важкими спогадами.
Головні тези:
- Музика може змінити вже наявні спогади, додаючи нові емоційні елементи.
- Активізується мозкова діяльність учасників під час прослуховування музики, що відповідає за пам'ять та емоції.
- Ретельно підібрана музика може допомогти переглянути негативні спогади в більш позитивному світлі та зменшити їхній негативний вплив.
- Музика відкриває нові можливості для лікування депресії та посттравматичних стресових розладів через втручання у емоційну пам'ять.
- Те, яку музику ви слухаєте, може непомітно впливати на ваші події в майбутньому, змінюючи ваші спогади.
Музика може змінити спогади — дані дослідження
Те, що саундтреки здатні змінити сприйняття сцен у фільмах, відомо давно. Але чи може музика внести нові емоційні елементи у сформований спогад? Щоб з’ясувати це, науковці провели триденний експеримент.
У перший день учасники вивчали напам’ять серію коротких, емоційно нейтральних історій.
Наступного дня вони згадували ці історії, слухаючи позитивну чи тривожну музику або тишу. Під час прослуховування вчені фіксували мозкову активність учасників.
В останній день їх попросили знову пригадати історії, але цього разу без музики.
Коли учасники слухали емоційно насичену музику, пригадуючи нейтральні історії, вони з більшою ймовірністю включали в оповідь нові емоційні елементи, які відповідали настрою музики. Наприклад, нейтральні історії, згадувані з позитивною музикою на тлі, пізніше запам’яталися як більш позитивні, навіть коли музика вже не звучала.
Вчені вирішили також зафіксувати активність мозку під час пригадування історії під музику. Науковці побачили посилення активності в мигдалеподібному тілі та гіпокампі — областях, відповідальних за обробку емоційної пам’яті. Ось чому пісня, пов’язана з важливою життєвою подією, може здатися такою потужною — вона одночасно активує зони обробки емоцій і пам’яті.
Дослідники також побачили докази міцного зв'язку між частинами мозку, що обробляють емоційну пам'ять і залучені до візуальної сенсорної обробки. Це свідчить про те, що музика може вносити емоційні деталі в спогади, поки учасники візуально уявляють історії.
Науковці зауважують, що музика, яку ви слухаєте під час повсякденних справ, може непомітно впливати на те, як ви пам’ятаєте ці події в майбутньому.
Як фізичні вправи впливають на підвищення швидкості роботи мозку
Зокрема, дослідники дізнались, що для збереження когнітивних функцій мають користь вправи помірної та високої інтенсивності.
У рамках дослідження протягом тижня учасники мали проходити по 5 опитувань за допомогою мобільних застосунків.
Зокрема вони ділились інформацією про власну фізичну активність і проходили тести на рівень когнітивних здібностей.
Окрім цього дослідження підтвердило, що навіть повсякденна звичайна діяльність , незалежно від інтенсивності, здатна покращувати роботу мозку.
Більше по темі
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Культура
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Культура
- Дата публікації
- Додати до обраного