Науковці зробили важливе відкриття щодо вирощування стовбурових клітин
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці зробили важливе відкриття щодо вирощування стовбурових клітин

Вирощування стовбурових клітін
Джерело:  Nature

Дослідники з американської клініки Майо встановили, що вирощування стовбурових клітін у космосі значно ефективніше за аналогічну діяльність на Землі. 

Головні тези:

  • Вирощування стовбурових клітин у космосі виявилося значно ефективнішим за аналогічну діяльність на Землі.
  • Стовбурові клітини мають великий потенціал у відновленні організму завдяки їх здатності до регенерації та диференціації.
  • Дослідження показали, що космічне середовище надає переваги для росту та розширення клітин, що важливо для нових методів лікування захворювань.
  • Команда науковців виявила, що різні типи стовбурових клітин ведуть себе краще в умовах мікрогравітації, що відкриває нові перспективи для медичних досліджень.
  • Вирощені в космосі стовбурові клітини можуть стати ключовим компонентом у лікуванні захворювань, пов'язаних зі старінням та нейродегенеративних захворювань.

Що відомо про несподівані переваги вирощування стовбурових клітин у космосі

За результатами експериментів, під час вирощування стовбурових клітин у космосі здібності до реплікації та перетворення значно посилюються.

Стовбурові клітини привертають значну увагу науковців, оскільки можуть перетворюватись на велику кількість інших клітин.

Стовбурові клітини відіграють дуже важливу роль у процесі відновлення організму завдяки своїй здатності до швидкої регенерації та диференціації, ці висновки можуть допомогти у вивченні нових методів профілактики та лікування захворювань.

Науковці довели ефективність вирощування стовбурових клітин у космосі
Вирощування стовбурових клітин

Вивчення стовбурових клітин у космосі відкрило клітинні механізми, які в іншому випадку були б невиявленими або невідомими в умовах звичайної гравітації, — зазначив патолог Абба Зубайр з клініки Майо.

Що вдалось довести команді науковців

Команда науковців на борту МКС аналізувала поведінку дорослих стовбурових клітин, які мають більші обмеження у власному поділі і трансформації у порівнянні з ембріональними стовбуровими клітинами.

Однак дорослі стовбурові клітини часто вирощують поза організмом для вивчення та лікування захворювань, але це складний, тривалий і дорогий процес.

Результати дослідження доводять, що за допомогою космічних лабораторій можна вирішити низку проблем.

У рамках дослідження було проаналізовано різні типи стовбурових клітин і отримано позитивні результати від всіх.

Зокрема, мезенхімальні стовбурові клітини кращими в управлінні реакціями імунної системи і зменшенні запалення при вирощуванні в умовах мікрогравітації.

Для кількох досліджуваних типів стовбурових клітин вчені спостерігали загальні поліпшення в способі розширення клітин і в стабільності їх реплікації навіть після повернення на Землю.

Попереду ще багато роботи, але потенціал для пришвидшеного вирощування стовбурових клітин у більшій кількості в умовах мікрогравітації вже є.

Космічне середовище пропонує перевагу для росту стовбурових клітин, забезпечуючи більш природний тривимірний стан для їх розширення, що дуже нагадує ріст клітин в організмі людини. Це в порівнянні з двовимірним середовищем для культивування, доступним на Землі, яке з меншою ймовірністю імітує людську тканину, — підкреслив Абба Зубайр.

Зазвичай наші дорослі стовбурові клітини справляються з нормальним зношуванням організму. Однак, коли щось йде не так, додаткове "впорскування" вирощених у лабораторії клітин може мати вирішальне значення для лікування.

Команда дослідників також упевнена, що вирощені в космосі клітини допоможуть у лікуванні захворювань, пов'язаних зі старінням, зокрема інсультів, раку та нейродегенеративних захворювань, таких як деменція.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?