Вченим нарешті вдалося знайти антитіло S2H97 проти коронавірусів. Варто звернути увагу на те, що воно не лише має сильні нейтралізувальні здібності, а й може захистити тварин від інфікування COVID-19.
Джерело: Nature
Згідно з останніми даними, нові варіанти SARS-CoV-2 мають властивість знижувати ефективність антитіл, які продукуються вакцинами. Однак науковці з Центру досліджень раку імені Фреда Хатчінсона вирішили нарешті змінити ситуацію та розпочали пошуки ефективніших засобів для лікування та профілактики COVID-19.
Як вченим вдалося знайти нове антитіло
З цією метою дослідники проаналізували 12 антитіл від перехворілих COVID-19 пацієнтів. Всі вони прикріплюються до фрагменту спайкового білка під назвою рецептор-зв'язувальний домен.
Після цього вчені склали список з тисяч мутацій у зв'язуючих доменах різних варіантів SARS-CoV-2 та інших коронавірусів з групи сарбековірусов.
Згодом вони вирішили вивчити вплив цих мутацій на здатність антитіл прикріплятися до рецептор-зв'язуючого домену.
В результаті вчені змогли ідентифікувати антитіло S2H97, яке не лише нейтралізувало SARS-CoV-2 та інші коронавіруси, а й змогло захистити хом'яків від інфікування COVID-19.
"Це найкрутіші антитіла з усіх, що ми вивчали", – зізнався автор роботи Тайлер Старр.
В чому секрет суперсили S2H97
Вивчивши структуру S2H97 науковці звернули увагу на те, що антитіло націлюється на раніше приховану область спайкового білка SARS-CoV-2.
"Націлені на цю область молекули здатні генерувати захист від безлічі вірусів і можуть бути використані в вакцинах", - кажуть фахівці.
Науковці мають надію на те, що їхнє відкриття дозволить покращити ефективність майбутніх ліків і вакцин проти коронавірусу.
Читайте також:
Новий штам коронавірусу "Дельта плюс": що відомо про його важкість і заразність.
Штамом Дельта можна заразитися за 5 секунд — перші симптоми.
В Україні затвердили нові правила в’їзду через штам Дельта з 2 липня: важливі подробиці читайте в нашому матеріалі.