Науковці з Університету Отаго після завершення експериментів з самками мишей нарешті змогли зрозуміти, що ж насправді відіграє ключову роль в придушенні фізичної активності під час вагітності.
Джерело: eLife
Вчені пояснили, чому вагітні відчувають себе втомленими
Ні для кого не секрет, що втома у період вагітності є поширеним явищем, а особливо в першому і третьому триместрі. Дослідники вирішили з'ясувати, чому так відбувається. Варто зазначити, що дослідження проводили на лабораторних мишах.
"У розпорядження самкам надали бігове колесо: перед спарюванням вони пробігали на ньому від 7 до 13 кілометрів. Але вже в перший день вагітності дистанція впала до 6 кілометрів і продовжувала знижуватися впродовж усього часу очікування потомства, в результаті досягнувши 500 метрів. Також матері теж не горіли бажанням бігати в колесі в період вигодовування", - йдеться в повідомленні.
Науковці дійшли висновку, що головну роль в цьому відіграє гормон пролактин. Як відомо, його виділяє гіпофіз. Що важливо розуміти, пролактин не лише контролює вироблення статевих гормонів, бере участь у формуванні статевого потягу, але й забезпечує нормальний перебіг лактації.
"Цей гормон має вирішальне значення для вироблення молока, і ми раніше знали, що він також важливий для взаємодії між матір'ю і дитиною. Але те, що пролактин може впливати й на поведінку, зокрема фізичну активність під час вагітності, не підозрювали… Ми підтвердили, що вивільнення пролактину, викликане спарюванням, призводить до помітного зниження активності у мишей на ранніх термінах вагітності, і цей пригнічувальний ефект зберігається протягом всієї вагітності й в перші кілька днів лактації", - заявив один із авторів дослідження Шерон Ледман.
За словами вчених, до пологів рівень цього гормону підвищується від 10 до 20 разів. В результаті додаткових експериментів стало зрозуміло, що введення пролактину різко знижує рухливість й у невагітних самок гризунів.
Читайте також:
Ні для кого не секрет, що чимало людей слухають музику перед сном для того, щоб розслабитися. Однак нещодавно науковці дійшли висновку, що ця звичка може навпаки зашкодити.
Науковці нарешті озвучили простий і дуже ефективний спосіб допомогти дітям добре висипатися.
В Індії 2-річна дівчинка врятувала життя своєї матері — вражаюча історія.