Науковці підтвердили можливість вилікувати ВІЛ
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці підтвердили можливість вилікувати ВІЛ

Науковці підтвердили можливість вилікувати ВІЛ
Джерело:  online.ua

Іноземним вчених вдалося нарешті очистити приховані резервуари ВІЛ, де вірус зазвичай перебуває у сплячому стані. Після завершення новго дослідження вони дійшли висновку, що ВІЛ насправді виліковний.

Джерело: New Atlas

Вчені заявили, що ВІЛ можна вилікувати

Варто звернути увагу на те, що нове дослідження проводили на лабораторних мишах, однак результати потрібно обов'язково підтвердити на великих моделях тварин, щоб в результати отримтаи можливість перейти до клінічних випробувань.

Аби тримати ВІЛ-інфекцію під контролем, пацієнти повинні постійно приймати антиретровірусну терапію (АРТ). Це запобігає реплікації (розмноженню) вірусу в організмі й знижує його до невизначеного рівня. Але сама ВІЛ-інфекція зберігається в так званих прихованих резервуарах у сплячому стані. У будь-який момент, до прикладу після припинення лікування, вірус знову реактивується, - йдеться в повідомленні.

Фото — unsplash.com

Як відомо, кілька років тому науковцям вдалося виявити з'єднання SUW133, яке активізувало сплячий ВІЛ, щоб препарати антиретровірусної терапії могли знаходити та вбивати вірусні клітини. Протягом лише однієї доби дослідники змогли виявити та знищити до 25% цих клітин. Пізніше вони вдосконалили підхід і досягли 100% результату.

До з'єднання SUW133 та АРТ додали Т-кілери, які націлюються та знищують вірус. Комбінація дозволила повністю знищити вірусні резервуари у 40% гризунів. Ці результати підтверджують концепцію терапевтичної стратегії повного усунення ВІЛ з організму – завдання, яке було майже непереборним протягом багатьох років, - пояснила одна із авторок дослідження Джоселін Кім.

Наразі вчені мають намір модифікувати підхід, щоб спробувати вилікувати від ВІЛ всіх тварин. Вони розпочали доклінічні дослідження на моделях приматів, а згодом планують протестувати на людях.

Читайте також:

  • Дослідники нарешті знайшли місце зародження життя на Землі

  • Вчені заявили про "приреченість" Марсу до вимирання життя на планеті.

  • Астрономи з’ясували, що ж насправді знищує міжзоряні об’єкти в космосі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?