Науковці з Федеральної політехнічної школи Лозанни у Швейцарії на чолі з Х'юбертом Жіро розробили технологію видобутку водню з з бананових шкірок, кукурузних качанів, апельсинових кірок та кавових зерен.
Джерело: SciTechDaily
Що собою представляє технологія швейцарських вчених
Технологія, розроблена швейцарськими спеціалістами, представляє собою фотопіроліз біомаси, завдяки якому можна отримати не тільки біогаз, а ще й біовугілля.
Процес піролізу, тобто нагріву біологічної маси до від 400 до 800°C при тиску до 5 бар в інертній атмосфері досягається за допомогою ксенонової лампи.
Біомаса поглинає світло лампи, завдяки чому розпочинається процес фототермічного перетворення її на синтез-газ та біовугілля.
У рамках своїх досліджень науковці у якості біомаси використовували бананові шкірки, кукурудзяні качани, апельсинові кірки, кавові зерна та шкаралупу кокосових горіхів.
Все це сушилось не менше доби за температури 105°C, а після цього подрібнювалося до порошкової маси.
Отриманий порошок спеціалісти поміщали у спеціальний реактор та запускали процес перетворення.
Зрештою кожен кілограм висушеної біомаси створював приблизно 100 літрів водню і 330 грам біовугілля, - розповів один з науковців Бхавна Нагар.
Фото - Flickr.com
Отриманий таким чином водень можна використовувати як паливо, а біовугілля — як добрива або для провідникових електродів.
Україна розглядає перспективи транзиту водню до ЄС
В українському уряді шукають потенційні альтернативи на майбутнє для заміни транспортування газу. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що наразі перспективною є ідея транспортування до країн Євросоюзу водню через газопровід “Дружба”. З такого питання представники Кабінету міністрів ведуть переговори з європейськими партнерами.
Нагадаємо, обговорення транзиту водню до країн Євросоюзу вже не вперше виникає на найвищому державному рівні. Про постачання цього ресурсу партнерам у НАК “Нафтогаз” говорили ще наприкінці 2019 року, коли закінчувався договір на газовий транзит з Кремлем, а підписання нового було у невизначеному стані.
Читайте також: