Австралійські вчені дійшли висновку, що хвороба Альцгеймера зароджується в печінці. Не можна також не звернути увагу на те, що це відкриття не спростовує так звану амілоїдну гіпотезу природи нейродегенерації.
Джерело: New Atlas
Вчені опублікували нові докази походження хвороби Альцгеймера
За словами дослідників, токсичні білки формуються не в головному мозку, а в печінці, а далі через кровотік надходять у головний мозок, де і провокують загибель нейронів. Що важливо розуміти, перехоплювання цих білків в кровотоку розглядають як нову стратегію лікування хвороби Альцгеймера.
Що важливо розуміти, амілоїдна гіпотеза природи нейродегенерації полягає в тому, що токсичні білки формуються і накопичуються в бляшки у головному мозку.
"Іншою гіпотезою нейродегенерації вважається вірусна природа хвороби. Щоб виключити ймовірний сценарій цієї гіпотези виникнення хвороби Альцгеймера, вчені розробили моделі мишей, які могли виробляти бета-амілоїд тільки в печінці. Такий підхід у вивченні і забезпечив проривне відкриття. Експерименти показали, що на тлі вироблення амілоїду в печінці миші страждали запаленням в головному мозку, яке призводило до загибелі нейронів і порушення пам'яті гризунів", - йдеться в повідомленні.
За словами вчених, це означає, амілоїд, який вироблявся в печінці переміщався по кровотоку в головний мозок і спровокував пошкодження, які аналогічні ознакам хвороби Альцгеймера у людини. Після завершення свого дослідження вони заговорили про нову стратегію лікування нейродегенерації, яка буде полягати в перехопленні білків до того, як вони досягнуть мозку.
Якщо цю гіпотезу науковці зможуть підтвердити, то на її основі можна буде розробити тест з оцінки ризиків хвороби Альцгеймера. З цією метою вони мають намір вивчати схильність людини до синтезу амілоїду в печінці.
Читайте також:
Ні для кого не секрет, що чимало людей слухають музику перед сном для того, щоб розслабитися. Однак нещодавно науковці дійшли висновку, що ця звичка може навпаки зашкодити.
Науковці нарешті озвучили простий і дуже ефективний спосіб допомогти дітям добре висипатися.
В Індії 2-річна дівчинка врятувала життя своєї матері — вражаюча історія.