Американські та австралійські науковці провели доклінічне випробування вакцини від COVID-19 інтраназального типу, розробленої на основі імуноглобуліну з курячих яєць.
Джерело: News Medical
Що відомо про нову вакцину
Оскільки коронавірусна інфекція переважно проникає до організму через слизову оболонку носу, вакцина у вигляді капель для носу може зіграти дуже важливу роль у боротьбі з поширенням SARS-CoV-2.
Зокрема, науковці ввели курам, що несуть яйця, рецептор-зв'язуючий домен (RBD) спайкового білка SARS-CoV-2.
Вже через кілька тижнів вчені виявили у яйцях високий рівень антитіл IgY.
Перший етап клінічних досліджень отриманих антитіл показав, що вони легко та без наслідків переносяться здоровою людиною при їх застосуванні у вигляді інтраназальних капель.
За словами науковців, ці антитіла з курячих яєць мають важливу перевагу у тому, що істотно знижують ризик небажаних реакцій імунної системи.
Жоден з тих, хто приймав участь у дослідженнях, не продемонстрував ані самих ціх антитіл в крові, ані підвищеного рівня цитокінів у сироватці крові, що свідчить про те, що ці антитіла не залишаються в крові.
На думку розробників, таким препаратом можна вакцинувати людей, які страждають через ревматоїдні хвороби, мають ослаблений імунітет, або люди похилого віку.
Однак такою вакциною не можна проходити щеплення людям з алергією на яєчний жовток.
В Україні розпочалась нова хвиля COVID-19
Фахівці з НАН повідомили, що у порівняні з кінцем грудня минулого року кількість інфікованих коронавірусом зросла на 40%.
Зокрема, науковці звернули увагу на те, що в Україні зросла кількість щоденних позитивних тестів на COVID-19.
Середня добова кількість хворих складає 4 тис 540 осіб. У той же час щоденно від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, помирає в середньому 158 чоловік.
Дослідники також вказують, що за останній місяць смертність від COVID-19 зросла на до 3,2-3,3%. Зростання переважно відбувається через велику кількість інфікованих молодих українців віком до 35 років, більшість з яких досі не отримала щеплення.
Читати також:
Медики розповіли про новий штам коронавірусу Дельтакрон
Вчені нарешті знайшли ефективну зброю проти Омікрону
У ВООЗ назвали нові терміни завершення пандемії COVID-19