Найбагатші люди планети ще більше розбагатіли під час пандемії - вражаючі суми
Категорія
Економіка
Дата публікації

Найбагатші люди планети ще більше розбагатіли під час пандемії - вражаючі суми

Джерело:  online.ua

Поки весь світ шукає спосіб вибратися з економічної кризи, що виникла на тлі коронавірусного карантину, найбагатші люди планети продовжують заробляти гроші - за останні два місяці вони розбагатіли на 255 млрд доларів, і це в той період, коли мільйони людей залишилися безробітними і не знають, де брати кошти на існування. Найбільше розбагатів Марк Цукерберг - його статок збільшився на $31,4 млрд і на сьогоднішній день оцінюється в 86,5 млрд доларів. Такі гроші йому принесла соцмережа Fаcebook, акції якої піднялися на 60%. Через це Цукерберг перемістився з сьомого місця в списку найбагатших людей, яке він займав в квітні, на четверте. Як змінився стан найбагатших людей під час пандемії коронавіруса, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Forbes.

На другому місці за приростом стану за період пандемії виявився засновник і гендиректор Amazon Джефф Безос, який є найбагатшою людиною світу. Акції його онлайн-ритейлера продовжують бити всі рекорди на тлі дедалі більшого попиту, так як офлайн-магазини вимушено закриті через карантин по коронавірусу. Стан Безоса з березня збільшився на 30 млрд доларів і на сьогодні оцінюється в $146,9 млрд.

Втім всі, хто перебуває в ТОПі-10 найбагатших людей планети, змогли збільшити свої статки за період пандемії на значні суми. Їх стан, який істотно змінився в більшу сторону за останні два місяці, разюче констатує з кризовою економічною ситуацією, що охопила весь світ.

Стан найбагатших людей планети на 24 травня оцінюється:

  • Джефф Безос, США - $ 146,9 млрд (+ $ 29,9 млрд)

  • Білл Гейтс, США - $ 106,5 млрд (+ $ 11,9 млрд)

  • Бернар Арно, Франція - $ 94,1 млрд (+ $ 12,8 млрд)

  • Марк Цукерберг, США - $ 86,5 млрд (+ $ 31,4 млрд)

  • Уоррен Баффет, США - $ 69,2 млрд (+ $ 6 млрд)

  • Ларрі Еллісон, США - $ 66,4 млрд (+ $ 10,4 млрд)

  • Стів Балмер, США - $ 65,4 млрд (+ $ 14 млрд)

  • Ларрі Пейдж, США - $ 63,6 млрд (+ $ 14,2 млрд)

  • Сергій Брін, США - $ 61,3 млрд (+ $ 13,7 млрд)

  • Амансіо Ортега, Іспанія - $ 60,5 млрд (+ $ 5,2 млрд)

Forbes пише, що сумарні статки 25 найбагатших людей світу зараз становлять близько 1,5 трильйона доларів, а це приблизно 16% від стану всіх мільярдерів у світі.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що найбагатші люди планети на початку карантину в день втрачали сотні мільярдів доларів.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Білорусі вже "тренуються" блокувати соцмережі перед "виборами" президента

Центр протидії дезінформації
Блокування соцмереж

Влада Білорусі готується заблокувати соцмережі в країні під час так званих президентських виборів 26 січня. Таким чином там намагаються ускладнити координацію під час можливих акцій протесту.

Головні тези:

  • Влада Білорусі планує заблокувати соцмережі перед президентськими виборами 26 січня для ускладнення координації протестів.
  • Центр протидії дезінформації РНБО України повідомив про спробу відключення YouTube та проблеми з доступом до Discord, Twitch, TikTok і Telegram у Білорусі.
  • Масові протести у Білорусі почалися після 2020 року через фальсифікацію виборів на користь Лукашенка та жорстокі дії з боку силовиків проти учасників протесту.
  • Президентські вибори у Білорусі 2020 року не визнані ЄС вільними та справедливими, але Лукашенка визнано легітимним президентом.
  • Обмеження доступу до інформації та соцмереж у Білорусі свідчать про спробу влади ускладнити координацію протестів перед майбутніми виборами.

У Білорусі спробували заблокувати соцмережі

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації РНБО України.

Так, минулої ночі у Білорусі на кілька годин відключили доступ до відеохостингу YouTube. Також спостерігаються проблеми з доступом до соцмереж Discord, Twitch, TikTok і Telegram.

Подібні дії білоруських провайдерів можуть свідчити про підготовку влади до відключення соцмереж у країні під час президентських виборів 26 січня. Обмеженням доступу до інформації влада Білорусі намагається ускладнити координацію під час можливих акцій протесту.

Там нагадали, що президентські вибори в Білорусі 2020 року супроводжувалися масовими протестами через фальсифікації результатів на користь Олександра Лукашенка.

В ЄС не визнали вибори в Білорусі вільними та справедливими, а Лукашенка легітимним президентом.

Цього року на виборах у Білорусі зареєстровано п'ятеро кандидатів, але реальна політична конкуренція на них відсутня.

Протести у Білорусі у 2020-2021 роках

Масові протести у Білорусі почалися після президентських виборів, які відбулися 9 серпня 2020 року.

Тоді офіційні дані оголосили Лукашенка "переможцем" із результатом понад 80% голосів, проте значна частина суспільства і міжнародні організації заявили про фальсифікацію виборів, звинувачуючи владу у масштабних порушеннях.

Ключовою опоненткою Лукашенка була Світлана Тихановська, дружина блогера Сергія Тихановського, який на момент виборів перебував під арештом. Через недопуск чоловіка до участі у виборах Світлана вирішила висунути свою кандидатуру.

Протести супроводжувалися жорстокими діями з боку силових структур, які застосовували насильство, проводили масові арешти й тортури затриманих. Це викликало широкий резонанс і осуд міжнародної спільноти.

Нещодавно стало відомо, що Центральна виборча комісія (ЦВК) Білорусі вкотре зареєструвала Олександра Лукашенка кандидатом у президенти країни, які призначені на 26 січня.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?