Повністю розтанув айсберг A68, що вважався найбільшим з тих, що дрейфують в океані, та шостим за величиною у світі.
Джерело: livescience.com
Що відомо про айсберг A68
Цей величезний айсберг відколовся від льодовикового щита Ларсена C на Антарктичному півострові ще у 2017 році, та 3,5 роки дрейфував океаном.
На момент відділення льодовикового щита його площа становила 5 тис 800 кв кілометрів, що приблизно дорівнює половині площі Закарпатської області.
Потрапивши до океану, A68 дрейфував у Південній Атлантиці, де тепла течія та хвилі розбили його на менші фрагменти, а потім ще на більш менші.
За якісь 3 місяці айсберг втратив понад 152 мільярди тонн прісної води, чого б вистачило, щоб заповнити 60 млн басейнів розміром з олімпійський стадіон.
У вчених були побоювання, що айсберг може врізатись в острів Південна Джорджія, на території якого мешкають великі популяції пінгвінів та тюленів, однак, на щастя, цього не трапилось.
До квітня 2021 року айсберг повністю розтанув неподалік острова Південна Джорджія. Загалом крижаний об'єкт втратив близько 1 трильйона тонн льоду.
Фото - wikipedia.org
Наразі вчені намагаються з'ясувати, які наслідки може викликати танення айсберга для місцевої флори та фауни через потрапляння мільярдів тонн прісної води до океану разом з мікроорганізмами.
Біля станції Академік Вернадський помітили "літаючі" айсберги
Українським полярникам на станції "Академік Вернадський" вдалося зафіксувати незвичне явище. Йдеться про цілі велетенські айсберги та острови, які наче "зависли" в повітрі над поверхнею Південного океану. За словами експертів, насправді ці айсберги – не справжні, вони – лише міражі.
За їхніми словами, міражі утворюються через аномальне заломлення світла в атмосфері. Окрім предметів, з’являються також їхні уявні зображення. Варто звернути увагу на те, що вони є результатом внутрішнього відбиття предметів в атмосфері.
Окрім того, наголошується, що чим більший контраст температури над океаном, тим нижче буде розташований умовний горизонт і утвориться товстіша смуга міражу.
Як стверджують представники станції "Академік Вернадський", в Антарктиці міражі можуть не відступати днями, а то й тижнями.
Читайте також:
В Антарктиді зацвів сніг — видовищні фото.
В Антарктиді поблизу української станції відколовся величезний шматок льодовика.
Google випустив ювілейний дудл до 25-річчя антарктичної станції "Академік Вернадський".