За інформацією представників розвідки Міноборони Великої Британії, окремі частини армії Білорусі проведуть навчання під керівництвом найманців ПВК "Вагнера" поблизу із кордоном країн-членів НАТО.
Джерело: Twitter розвідки Британії
Що відомо про ситуацію у Білорусі
Аналітики британської розвідки у власному звіті посилаються на заяву Міноборони Білорусі щодо проведення навчань на північному заході країни, в районі Гродно, неподалік польсько-литовського кордону.
При цьому в Міноборони Білорусі цинічно заявили, що навчання проводяться із урахуванням помилок, зроблених військовими злочинної армії РФ під час вторгнення в Україну.
Існує реальна можливість того, що до білоруських військ приєднається невелика кількість радників групи "Вагнера" як інструкторів, - зазначають представники розвідки Міноборони Британії.
Чи є загроза країнам НАТО з боку Білорусі
За даними британської розвідки, спеціальні навчання, найімовірніше, є частиною звичайного навчального циклу білоруських військових.
Базовий гарнізон 6 ОГМБ знаходиться в Гродно, і малоймовірно, що з'єднання в даний час розгорнуто з допоміжними засобами, необхідними для приведення його в боєздатність.
Однак Росія майже, напевно, прагне позиціонувати білоруські сили як виступаючі проти НАТО, - наголошують в Міноборони Британії.
За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), найманці ПВК "Вагнера" продовжують перебувати на низці об'єктів в Білорусі.
На свіжих супутникових знімках видно значну кількість машин в таборі "Вагнера" в Цілі, і може навіть вказувати на те, що в період з 1 по 9 серпня на базу прибуло більше машин.
У звіті також вказується, що джерело, близьке до "вагнерівців", опублікувало 10 серпня знімки, що говорять про активність найманців в Брестській області. Зокрема, на них видно, що інструктори "Вагнера" продовжують навчати білоруських військових.
У ISW підкреслили, що не виявили ознак, що спростовують недавні припущення від 8 серпня про те, що ПВК "Вагнер" доставила автобусами від 500 до 600 найманців з Білорусі в Краснодарський край, Воронезьку і Ростовську області.
При цьому в Інституті відзначили, що ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин поки ніяк не коментує цю суперечливу інформацію.
Пригожин ще не прокоментував ці припущення ні безпосередньо, ні через посередників, як він це робив раніше, - підкреслюють аналітики ISW.
Аналітики нагадали, що останній раз Пригожин коментував майбутнє "Вагнера" в аудіозаписі, опублікованому 30 липня, під час якого він стверджував, що найманці, які не підписують контракти з міноборони РФ прибудуть до Білорусі до 5 серпня.
Читайте також:
Польща різко збільшує кількість військових на кордоні з Білоруссю;
Польща та країни Балтії озвучили жорстке попередження Лукашенку
Очікуємо на результат. Ватикан допоможе повернути викрадених Росією українських дітей — Омбудсман