Індійський штам коронавіруса вже наблизився до українських кордонів. Delta-варіант здатний заражати навіть тих, хто має імунітет, але особливо небезпечний він для дітей і підлітків.
Джерело: The Lancet
Співробітники Інституту Ашера при Единбурзькому університеті та Ради по громадській охороні здоров'я Шотландії провели дослідження, яке підтвердило, що Delta-штам має в 1,85 рази вищий ризик госпіталізації, ніж британський штам SARS-CoV-2.
В ході дослідження вони вивчили майже 20 тисяч випадків зараження, які були зафіксовані за останні два місяці. Аналіз отриманих даних показав, що з усіх заражених 134 людини біли інфіковані саме Delta-штамом. Відзначається, що зараження індійським штамом спостерігалося у всіх вікових групах, але частіше у дітей 5 - 9 років і забезпечених молодих людей.
"Дельта-штам виявляли в основному в молодших і забезпечених групах. Ризик госпіталізації виявився приблизно вдвічі вище у пацієнтів з індійським штамом в порівнянні з британським, при цьому ймовірність збільшувалася у пацієнтів з 5 або більше відповідними захворюваннями", - попередили дослідники.
Що відомо про новий штам коронавіруса
Новий штам коронавіруса B.1.617.2 на сьогоднішній день вважається найнебезпечнішим - він високо заразний і потенційно більш смертоносний. Delta-варіант ковіда зареєстрований вже в 60 країнах, а пік захворюваності цим штамом реєструється у молодих людей 12-20 років.
Штам "Дельта" вже стрімко циркулює в Росії, Великій Британії і Португалії. Він в 1,5 рази заразніший і в 2 рази агресивніший, тому збільшує ризики потрапити в лікарню чи в реанімацію.
Український медики вважають, що індійський штам з високою ймовірністю проникне в Україну й спровокує третю хвилю пандемії. Вони не беруться називати конкретні терміни, але вважають що ситуація загостриться восени.
Симптоми і ефективність вакцини проти індійського штаму
Основні симптоми індійського штаму: нудота, біль в животі, порушення слуху, діарея, кашель, прояви на шкірі і в області рота. Але дослідники встановили, що пацієнти, інфіковані цим штамом, частіше скаржаться на симптоми звичайної застуди:
загальне нездужання,
високу температуру,
головну біль,
біль в горлі,
кашель,
нежить.
Дослідники також проаналізували ефективність вакцинації проти штаму з Індії. Вони повідомили, що препарати від Oxford / AstraZeneca і Pfizer-BioNTech ефективні для зниження ризику зараження і госпіталізації з Delta-штамом - ефективність Pfizer - 88%, AstraZeneca - 60%. При цьому одна доза Pfizer ефективна тільки на 33%.
Медики переконані, що щеплення однозначно допоможе людині, якщо не заразитися новим штамом вірусу, то хоча б перенести COVID-19 в легкій формі.
"Без сумніву, коли створювалися вакцини Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca і інші, то тоді не враховувалися штами мутувавшого коронавіруса, тому що їх і не було. А то, що перебіг хвороби після вакцинації буде значно легшим - це доведено вченими. Будь-яка вакцина, яка сьогодні є на ринку, вона покликана захистити населення від хвороби, а в разі інфікування полегшити перебіг захворювання ", - кажуть інфекціоністи.
Читайте також: