Рейтинг найбільших фінансових центрів світу знову очолив Нью-Йорк, випередивши Лондон всього на два пункти, передає ONLINE.UA з посиланням на огляд фінансової консалтингової компанії Z/Yen Group Ltd. Зазначимо, що вона кожні півроку розраховує індикатор Global Financial Centres Index (GFCI).
Вказано, що зараз у Нью-Йорка 788 пунктів, у Лондона - 786. При цьому Гонконг, який посів третє місце, продовжує наберати обрети. Зараз у нього 783 пункти.
"Четверте місце зберіг за собою Сінгапур, Шанхай потіснив Токіо на п'ятій сходинці. У десятку також входять Сідней, Пекін, Цюріх і Франкфурт, який підскочив відразу на 10 позицій вгору. Тим часом Торонто, Бостон і Сан-Франциско вибули з топ-10, опинившись на 11-му, 13-му і 14-му місцях відповідно", - сказано в повідомленні.
У рейтингу можна помітити декількох "новачків": Кейптаун - 38 місце, між Дубліном і Мюнхеном; індійський Гуджарат - 77 місце; китайський Ханчжоу - 86 позиція у рейтингу; болгарська столиця Софія - 97 місце.
Варто зазначити, що жодного українського міста в списку немає.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що журнал The Economist оприлюднив щорічний рейтинг найкомфортніших для проживання міст світу Global Liveability Index 2018. Столиця України, Київ, опинилася в ньому на 118 позиції.
За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.
Головні тези:
Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.
Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам
У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.
В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.
Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.
Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.
Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.
При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.
Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.
Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".
Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.
У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.