31 травня 2024 року Офіс Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, ГО «UA Experts» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI) провели Міжнародний форум «Людський капітал — основа національного євроінтеграційного процесу і сталого відновлення».
Головні тези:
- Лідерство полягає в ухваленні рішень та взятті на себе відповідальності за виклики та цілі.
- Успіх проєкту залежить від команди зі спільними цінностями та готовністю до розвитку.
- Шлях до досягнення цілей може бути різним, але він завжди можливий.
- Громадська діяльність сприяє розвитку навичок, необхідних для лідерства, як гнучкість, адаптивність та критичне мислення.
- Людський капітал є ключовою інвестицією для реалізації всіх проєктів з розвитку нації та її інтеграції в міжнародні структури.
«Людський капітал — основа національного євроінтеграційного процесу і сталого відновлення», — відбувся підсумковий міжнародний форум у межах Програми.
Участь у заході взяли студенти провідних українських ВУЗів, а також держслужбовці, представники громадськості та міжнародні партнери.
У своєму виступі віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина поділилась історією власного кар’єрного шляху та порадами для ефективної роботи в державному секторі.
Урядовиця зауважила, що лідерство — це про вміння ухвалювати рішення, щодо себе, і щодо тих викликів, цілей, які ти ставиш. Попри внутрішні обмеження, попри страх.
Зараз, під час триваючої повномасштабної війни, я розумію, що неможливих речей немає. Немає таких перешкод, яких не можна подолати, і цілей, яких не можна досягти. Деякі шляхи коротші, деякі довші, як, наприклад, наша перемога — це довгий шлях, але він незворотній. Шлях до лідерства — в ухваленні власних рішень та сміливості брати за них відповідальність, — підкреслила Ольга Стефанішина.
Віцепрем’єрка також поділилась зі студентами досвідом формування власної команди. Головні поради, на яких акцентувала посадовиця:
успіх проєкту залежить від команди; обирати власну команду варто крізь призму спільних цінностей та здатність до розвитку;
не варто обмежуватись лише одним вибором; пробувати, помилятись, розширювати свої горизонти — шлях до справжнього лідерства;
не існує нездійсненних цілей, але потрібно бути готовим, що шляхи до них можуть бути різними;
те, що ти робиш, ти маєш робити з любов'ю. Любов є джерелом для натхнення.
Зі свого боку, Сергій Ніжинський, керівник програми «Менторство для лідерів», голова «UA Experts», подякував донорам за підтримку та можливість реалізовувати подібні проєкти. «В Україні немає людського ресурсу, в Україні є людський капітал», — переконаний він.
Під час обговорення демографічної стратегії та її ролі у підтримці людського капіталу у процесах євроінтеграції та сталого відновлення України, Олександр Ярема, державний секретар Кабінету Міністрів України, звернувся до молоді.
Чим більше часу ви будете присвячувати роботі у громадському секторі, тим вищим буде ваш людський капітал». На його переконання, саме громадська діяльність допоможе розвинути такі навички як гнучкість, адаптивність, критичне мислення, вміння працювати в команді тощо.
Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України, висловила переконання, що на сьогодні унікальний час для студентства з погляду можливостей для розвитку та запросила молодь вступати на державну службу.
Євген Кудрявець, перший заступник міністра освіти й науки України, зауважив, що людський капітал є передумовою для реалізації всіх проєктів з розвитку. Він порадив студентам адаптуватися до невизначеності, вчитися працювати з ШІ та розвивати навички комунікації, взаємодії з людьми.
Під час наступної панелі учасники обговорили забезпечення стійкого партнерства для підтримки людського капіталу. Ігор Вишняк, керівник групи національних програм «Зміцнення громадської довіри» (UCBI), зауважив, що питання людського капіталу найближчим часом буде другим за важливістю питанням після війни.
Генріх Вітфельт, керівнику відділу людського та місцевого розвитку Представництва ЄС в Україні, відзначив, що людський капітал є ключовою інвестицією для України. «Якщо ви не зробите цю інвестицію — відновлення буде неможливе», — переконаний він.
Переговори про вступ будуть важкі й, можливо, тривалі, але я маю оптимістичні настрої і впевнений, що Україна зможе успішно інтегруватися в ЄС систему, ринок праці та систему освіти, — сказав він.
Міжнародний форум став результатом програми «Менторство для лідерів: європейська інтеграція та повоєнне відновлення України», яка акцентувала необхідність своєчасного інвестування в розвиток лідерів для майбутнього відновлення України.
Метою заходу став огляд викликів, що перешкоджають національному розвитку людського капіталу, визначення на основі цього способів та напрямів його підтримки у процесах інтеграції до ЄС і сталого відновлення України.
Програма «Менторство для лідерів» реалізується ГО «UA Experts» за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI).
Більше по темі
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Додати до обраного