Неочікувано: у Молдові хочуть скасувати посаду президента
Категорія
Світ
Дата публікації

Неочікувано: у Молдові хочуть скасувати посаду президента

Неочікувано: у Молдові хочуть скасувати посаду президента
Джерело:  online.ua

 Наступний склад парламенту Молдови планує виступити за подальше спрощення інституту президента країни аж до повної відмови від нього. З даною заявою виступив голова парламенту Молдови Андріан Канду, передає ONLINE.UA з посиланням на "Интерфакс".

"Я думаю, що наступний парламент перейде до подальшого обмеження повноважень президента. Нам слід повернутися до питання про конституційну реформу, щоб остаточно перейти до парламентської форми правління", - заявив Канду.

На думку політика, своїми діями президент Ігор Додон дискредитує інститут президента і ставить в незручне становище інші органи державної влади, в тому числі - парламент і уряд.

"Я підозрюю, що у нас ще будуть підстави (для відсторонення – Ред.). Якщо ми зможемо знайти компроміс в парламенті і затвердимо зміни в Конституції в тому, що стосується європейської інтеграції, думаєте, що президент Додон затвердить їх? Потрібно буде направити на промульгацію і новий Кодекс телебачення і радіо, який містить і антипропагандистські елементи… ви думаєте, що президент Додоном затвердить його?", - зазначив Канду.

Як повідомляв ONLINE.UA, 24 вересня  Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив президента країни Ігоря Додона від посади.  Зазначається, що молдовський лідер відмовився повторно затвердити запропоновані Демократичною партією кандидатури Сільвії Раду і Миколи Чубука на посади міністрів — це і стало приводом для відсторонення.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в ЄС. Чого очікувати в 2025 році

ЄС

Протягом поточного року є шанс того, що офіційний Брюссель відкриє з Україною одразу два кластери в переговорах про членство в Європейському Союзі.

Головні тези:

  • Україна має шанс суттєво наблизитися до членства в ЄС.
  • Процес вступу передбачає важливі умови, зокрема одноголосне голосування за рішення в Раді країнами-членами.
  • Реформи в Україні мають бути стійкими.

2025 рік буде насиченим для України

З заявою з цього приводу виступила європейська комісарка з питань розширення Марта Кос.

Як зазначає політикиня, коли вона спілкувалася з українським лідером Володимиром Зеленським, він закликав відкрити всі глави переговорного процесу вже цьогоріч.

Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх.Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною — ред.), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший — а це зовнішня політика.

Марта Кос

Марта Кос

Єврокомісарка з питань розширення

За її словами, вкрай важливим фактор буде успішна процедура в Раді.

Про що насправді йдеться

Марта Кос звертає увагу на те, що під "успішною процедурою в Раді" вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне в процесі переговорів рішення.

Ці одноголосні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови відсьогодні нам потрібні три одностайні рішення, — наголосила єврокомісарка.

Марта Кос також зазначила, що незабаром офіційний Брюссель передасть до Ради скринінговий звіт — це перше одностайне рішення.

Згодом потрібно буде ухвалити контрольні показники.

Нам потрібне одностайне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії — і знову — одностайне рішення, — сказала вона.

Марта Кос вкотре нагадала, що процес вступу — це не тільки справа її роботи або роботи Єврокомісії, це також здебільшого те, що робитимуть держави-члени.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?