Нічна атака РФ на Україну. Сили ППО збили 14 "шахедів"
Категорія
Україна
Дата публікації

Нічна атака РФ на Україну. Сили ППО збили 14 "шахедів"

Повітряні Сили ЗСУ
ППО

Сили протиповітряної оборони ЗСУ збили всі дрони-камікадзе типу "Шахед", якими росіяни намагалися атакувати Україн вночі 15 грудня.

Повітряні сили озвучили результати своєї роботи

За даними військових, всього ворог випустив у напрямку різних регіонів України одну ракету типу С-300 та 14 ударних безпілотників.

Вночі російські окупанти в черговий раз атакували Україну, застосувавши зенітну керовану ракету С-300 і 14 БпЛА типу Shahed-136/131. Силами та засобами протиповітряної оборони знищено всі ударні дрони, - йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ.

У Повітряних силах ЗСУ додали, що дрони були випущені з району Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю РФ.

Усі ворожі безпілотники були збиті мобільними вогневими групами Повітряних Сил та Сил оборони України у межах Миколаївської, Херсонської, Хмельницької та Полтавської областей.

Нічна атака росіян вночі 15 грудня

Ввечері 14 листопада у Повітряних силах ЗСУ повідомили про запуск кількох груп "Шахедів" у напрямку центральних та західних регіонів, більша частина летіла за напрямом Хельницької області. Незабаром у тому ж регіоні повідомлялося про роботу українських сил ППО.

Також уночі про ракетну загрозу попереджали мешканців Харкова. У місті також було чути гучний вибух.

14 грудня по всій Україні кілька разів оголошували масштабну тривогу через злети літаків МіГ-31К, які можуть нести ракети "Кінджал".

Окупанти застосували такі ракети для ударів по Україні - під час тривоги вибухи лунали в Київській та Хмельницькій областях.

Пізніше стало відомо, що у Київській області збили повітряну ціль, а у Хмельницькій області - були прильоти.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці відкрили неочікувану властивість антипсихотичного препарату — допоможе боротися з атеросклерозом

нейролептик
Джерело:  nauka.ua

Антипсихотичний препарат тіотиксен налагодив роботу імунних клітин макрофагів, які знищують пошкоджені та мертві клітини, у культурі клітин людей і мишей. Це може допомогти боротися з накопиченням холестерину в стінках судин, тобто атеросклерозом, й автоімунними захворюваннями, які спричинені порушенням роботи макрофагів.

Головні тези:

  • Антипсихотичний препарат тіотиксен виявив несподівану властивість — підтримувати роботу імунних клітин макрофагів, що допомагає боротися з атеросклерозом.
  • Тіотиксен стимулює ефероцитоз, процес, за яким макрофаги поглинають пошкоджені або мертві клітини, що може бути корисним для зменшення накопичення холестерину та лікування автоімунних захворювань.
  • Дослідження показали, що тіотиксен не має токсичних ефектів на клітини та збільшує активацію макрофагів через два сигнальні шляхи.

Тіотиксен може перемогти атероксклероз

Оскільки препарат уже схвалений до вживання та визнаний безпечним, науковці сподіваються скоро випробувати його дію на людях. Дослідження опублікували в журналі Science Signaling.

Науковці проаналізували базу з 3 тис схвалених до використання ліків у пошуках тих, які можуть стимулювати ефероцитоз, тобто поглинання макрофагами пошкоджених або мертвих клітин.

Серед них антипсихотичний препарат тіотиксен виявився ефективним і таким, що не викликає токсичних ефектів у самих клітинах. Як з’ясували науковці, він збільшує здатність макрофагів до ефероцитозу через два сигнальних шляхи.

  1. Як антипсихотик тіотиксен є антагоністом дофаміну, який пригнічує активність імунітету. Таким чином тіотиксен збільшує активацію макрофагів, які згодом знищують клітини, що вже не виконують своїх функцій.

  2. Тіотиксен активує ген, відповідальний за синтез ключового для ефероцитозу ферменту аргінази. Тож препарат впливає не лише на активацію макрофагів, яка може й не порушуватися за автоімунних захворювань, але й на їхню здатність виконувати свої функції.

Науковці сподіваються, що тіотиксен або його аналоги без антипсихотичних функцій зможуть стати ефективними ліками від хвороб, спричинених порушенням ефероцитозу.

Дослідити вплив цих ліків на людський імунітет тепер можна на мишах завдяки науковцям, які зробили мишачий імунітет максимально подібним на людський, щоб легше досліджувати на них автоімунні захворювання та різні ліки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?