Військовий та волонтер Валерій Маркус закликає загиблих та поранених українських воїнів більше не називати радянськими назвами "груз 200" або "трьохсотий", адже це знецінення памʼяті про загиблого.
Джерело: Facebook-сторінка Валерія Маркуса
Радянські терміни не повинні звучати, коли мова йде про українських воїнів
Ще раз. Воїн заплатив за кожного з нас найвищу ціну, а ми, живі, ті хто зобов’язані прожити життя гідне тієї ціни, починаємо формувати пам'ять про нього з абсолютного знецінення, називаючи загиблого, радянським терміном "200-й", – наголосив Маркус.
За його словами, термін "200-тий" з’явився за наказом Міноборони СРСР від 8 жовтня 1984 року за номером "200", який вийшов під час афганської війни щодо транспортування тіл загиблих.
Ми живемо, воюємо, боремось за власну ідентичність, історію, державність й навіть не усвідомлюємо абсурдність використання дефініції, яка мала б нести в своїй глибині виключно шану, – стверджує військовий.
Валерій Маркус додає, що потрібно створити принципи нової української армії, особливо, коли це стосується філософії та глибинних сенсів, що мають жити в наших душах.
Ми, воїни 47 Бригади ставимо крапку на знеціненні. Ми не вживаємо слова "200-тий" та "300-тий" щодо загиблих і поранених. Це категорично забороняється на всіх рівнях та в усіх можливих випадках. Ми не вбачаємо жодного сенсу підміняти слово загиблий та поранений або ж якось його завуальовувати чи приховувати втрати.
Не "200-тий2, а "загиблий" або "на щиті".
Не "300-тий", а "поранений", – сказав військовий.
Маркус ще раз додав, що українським воїнам не потрібні жалість і сльози, а поваги від народу, якому бійці присягалися служити.
Читайте також: