У середу, 13 липня, під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона в черговий раз порушила питання звільнення заручників, проте воно було знову заблоковано.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook прес-секретаря представника України в контактній групі Леоніда Кучми Дарки Оліфер.
"Під час засідання Тристоронньої контактної групи українська сторона в черговий раз підкреслила: наріжним каменем Мінських угод є проблеми безпеки, основна складова цього блоку питань - контроль за українсько-російським кордоном. У нинішній ситуації неможливо говорити про вибори на непідконтрольній Україні частині Донбасу. Саме тому Україна категорично наполягає на створенні підгрупи з відновлення контролю Києва над українсько-російським державним кордоном. Ми в черговий раз підняли питання звільнення заручників. Україна готова до компромісів у цьому питанні. Але процес залишається заблокованим", - написала Оліфер.
За її словами, підгрупі з економічних питань вдалося розглянути весь комплекс проблем, які входять в її компетенцію.
"Підгрупа з економічних питань розглянула весь комплекс проблем, які входять в її компетенцію - поставки води, повернення української власності, відновлення роботи залізниці, соціальні питання. Основна увага приділена проблемам безпеки при вирішенні цих завдань. Запропоновано визначити осіб, відповідальних за якнайшвидше розмінування і відновлення залізничного перегону Микитівка - Майорськ, а також відновлення нічного руху залізничних вантажів на перегоні Ясинувата - Скотовата. Ці перегони важливі, оскільки таким шляхом забезпечуються поставки вугілля для українських ТЕЦ. Також ми сподіваємося, що початок відновлювальних робіт стане додатковим стимулом для припинення бойових дій в цьому районі. Нагадаю: в минулому році завдяки роботі Тристоронньої контактної групи перегін Микитівка - Майорськ вже відновлювали, але через бойові дій він був знову зруйнований", - повідомила вона.
Оліфер також додала, що Україна порушила питання про захоплення бойовиками української державної власності ДП НЕК «Укренерго» в окупованій Горлівці.
"Крім того, Україна знову порушила питання щодо захоплення української державної власності на непідконтрольній Україні частині Донбасу, зокрема, будівлі ДП НЕК «Укренерго» в Горлівці. Також в економічній підгрупі обговорили питання екологічної безпеки на Донбасі, - йшлося про підтоплення шахт в Луганській області", - зазначила вона.
Нагадаємо, на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську, які відбулися 15 червня, обговорювалися обстріли українських позицій і пропозиції щодо обміну полоненими.
За словами американського мільярдера та генерального директора компанії Tesla Ілона Маска, він вирішив значно скоротити час, який витрачає на керівництво Департаментом урядової ефективності (DOGE).
Головні тези:
- Компанія Маска заявила про 71% падіння чистого прибутку.
- Ба більше, вона втратила близько 600 мільярдів доларів ринкової капіталізації.
Маск скорочує час роботи у команді Трампа
Після того, як мільярдер долучився до команди президента США, акції Tesla почали стрімко падати — понад 40% в 2025 році.
Це змусило Ілона Маска вкотре переглянути свої пріоритети.
Він офіційно підтвердив, що продовжить підтримувати президента Трампа в DOGE, адже хоче переконатися, що “марнотратство і шахрайство, які ми зупинили, не повернулися назад".
Окрім того, Маск запевнив, що планує витрачати "день або два на тиждень" на державні питання. Це свідчить про різке скорочення робочого часу у Білому домі.
Згідно з даними журналістів, мільярдер більше не зміг ігнорувати 20-відсоткове падіння доходів від продажу автомобілів і 71-відсоткове падіння чистого прибутку Tesla.
Ба більше, як відомо, його компанія постраждала від протестів у США та Європі, а також від шкоди, завданої бренду через зв'язки Маска з Трампом.
За лічені місяці Tesla втратила близько 600 мільярдів доларів ринкової капіталізації.