Оголошено цьогорічних нобелівських лауреатів з фізики
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Оголошено цьогорічних нобелівських лауреатів з фізики

Джефрі Еверест Гінтон

Лауреатами Нобелівської премії 2024 року з фізики стали Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон за "фундаментальні відкриття та винаходи, які дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж".

Головні тези:

  • Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон отримали Нобелівську премію з фізики за розробки, що лежать в основі потужного машинного навчання
  • Їхні винаходи, зокрема асоціативна пам'ять та метод пошуку властивостей в даних, є ключовими для розвитку штучних нейронних мереж
  • Штучні нейронні мережі навчаються за аналогією зі структурою мозку, де нейрони співпрацюють через зв'язки з різною силою
  • Робота лауреатів з штучними нейронними мережами почалася ще з 1980-х років та суттєво вплинула на сучасні технології
  • В області медицини Нобелівські лауреати Віктор Амброс та Гері Равкан розкрили роль мікроРНК у регуляції генів та властивості клітинного різноманіття

Що відомо про винаходи Джона Гопфілда та Джефрі Гінтона

Зазначається, що науковці використали фізичні інструменти для розробки інструментів, які стали базовими для сучасного потужного машинного навчання.

Зокрема, Джон Гопфілд є розробником асоціативної пам'яті, яка може зберігати та реконструювати зображення та інші типи шаблонів у даних.

Джефрі Гінтон розробив метод, який здатен автономно знаходити властивості в даних для виконання таких завдань, як індентифікація конкретних елементів на зображеннях.

Коли ми говоримо про штучний інтелект, ми часто маємо на увазі машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж. Ця технологія спочатку була навіяна структурою мозку.

У штучній нейронній мережі нейрони головного мозку представлені вузлами, які мають різні значення. Ці вузли впливають один на одного через зв’язки, які можна зробити сильнішими або послабленими.

Мережа навчається, наприклад, завдяки розробці сильніших зв’язків між вузлами з одночасними високими значеннями.

Цьогорічні лауреати провели важливу роботу зі штучними нейронними мережами з 1980-х років.

Що відомо про нобелівських лауреатів в області медицини

Лауреатами Нобелівської премії з медицини та фізіології стали вчені Віктор Амброс та Гері Равкан за відкриття мікроРНК та її участь у посттранскрипційній регуляції генів.

Представники Фонду премії пояснють важливість відкриття тим, що інформацію, яка зберігається у хромосомах, можна порівняти з інструкцією для всіх клітин організму.

Кожна клітина має однакові хромосоми, отже містить однаковий набір генів та інструкцій.

Однак різні типи клітин, серед яких м’язові та нервові, дуже відрізняються за характеристиками.

Зокрема, науковці зацікавились тим, звідки виникає ця різниця у характеристиках.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?