У Печерському районному суді Києва наклали арешт на експонати виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі", однак окупаційна "влада" Криму заявила, що накладений Україною арешт нічого не означає.
Про це заявив "віце-прем'єр кримського уряду" Георгій Мурадов, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РІА Новини.
"За клопотанням прокурора постановою Печерського районного суду міста Києва на музейні експонати накладено арешт. Постанова слідчого судді направлена в Інтерпол з метою забезпечення міжнародного розшуку арештованого майна", - йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Криму.
Читайте також: У Путіна вже відкрито загрожують Україні терактами
"Вони можуть приймати скільки завгодно провокаційних рішень, для юридичного боку це великого значення не має", - заявив у відповідь Мурадов і зазначив, що долю скіфського золота вирішать в голландському суді.
"Там абсолютно ясна і з міжнародно-правової точки зору чітка і зрозуміла ситуація. Я особисто бачив всі договори, які укладені між кримськими музеями і голландським музеєм. Всі експонати і чудові знахідки є кримськими артефактами. На основі міжнародного музейного права однозначно всі музейні експонати повинні бути повернені кримським музеям, тобто тим, у кого вони були взяті в тимчасове користування для проведення виставки", - додав представник окупаційної "влади" півострова і підкреслив, що якщо при винесенні рішення відкинуть "політичну лузгу і підступи", то артефакти повернуть в Крим вже в 2017 році.
Відзначимо, що скандал навколо "скіфського золота" почався після захоплення Росією Криму, під час чого дані експонати кримських музеїв перебували в Амстердамі на виставці. Після закінчення виставки Нідерланди заявили, що неможливо повернути експонати їх формальному зберігачу Національному музею історії України через можливі претензії з боку музеїв Криму.
Відповідно до законодавства України експонати входять до Музейного фонду України і можуть бути передані у тимчасове зберігання тільки на підставі контрактів, при цьому контракт про передачу скіфського золота на тимчасове зберігання завершився 13 червня 2014 року, після чого експонати вважаються незаконно вивезеними з України.
Як повідомляв ONLINE.UA, в кінці липня 2016 року стало відомо про знахідку нового скіфського золота в Котелевському районі Полтавcкой області.