Окупаційні війська на сході України, підпорядковані російському режиму, розпочали у середині вересня масштабні навчання - одночасно з тим, як маневри проводять армії урядів РФ та Білорусі.
Джерело: розвідка Міністерства оборони
За оприлюдненими даними, йдеться про нарощення бойових спроможностей оперативного угруповання окупаційних підрозділів Кремля в окремих районах Донеччини та Луганщини одночасно.
Відзначається, що заплановано провести:
збори зі снайперами, корегувальниками артилерійського вогню та інженерно-саперними підрозділами;
комплексні тактичні заняття з бойовою стрільбою танкових, мінометних та артилерійських
підрозділів, у тому числі реактивно-артилерійських батарей.
“Водночас окупанти продовжують утримувати на передових позиціях значну кількість снайперських пар для нанесення втрат особовому складу Об'єднаних сил, знищення елементів відео спостереження та провокування вогню у відповідь”, - резюмували у Головному управлінні розвідки.
Ситуація на Донбасі
За останні дні бойовики посилили обстріли на Донбасі. Таких масштабних обстрілів з боку противника не було упродовж п’яти років.
Згідно з підсумками двох діб, на Донбасі загинули 4 українських військовослужбовця, 15 отримали поранення того чи іншого ступеню тяжкості.
Керівник української сторони Спільного центру з контролю і координації припинення вогню (СЦКК) Олександр Апполонов пов’язує ситуацію на Донбасі з початком активної фази білорусько-російських військових навчань "Захід-2021".
Навчання в РФ і Білорусі
Повномасштабні маневри “союзників” почалися згідно з офіційними даними 10 вересня.
Влада Білорусі нещодавно офіційно повідомила, що на її території в навчаннях братимуть участь 2,5 тисячі російських військових, проте на Заході переконані, що ці дані можуть бути сильно занижені.
“Загалом, в навчаннях беруть участь до 200 тисяч осіб особового складу, близько 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, в тому числі 290 танків, 240 гармат, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також до 15 кораблів”, - говориться у повідомленні.
Читайте також: