Омікрон підтвердили в 57 країнах – ВООЗ
Категорія
Світ
Дата публікації

Омікрон підтвердили в 57 країнах – ВООЗ

Омікрон підтвердили в 57 країнах – ВООЗ
Джерело:  online.ua

Хоча глобальна епідеміологія SARS-CoV-2 характеризується переважанням дельта-варіанту, новий штам "Омікрон" вже виявили в більш, ніж пів сотні країн.

 Джерело:  звіт ВООЗ

Наразі випадки захворювання Omicron зареєстровані в 57 країнах. Хоча більшість випадків, виявлених у цих країнах, наразі пов’язані з подорожами, кількість може змінитися.

– звіт ВООЗ

 В організації додали, що поки що не можна зробити висновків про вплив нової мутації COVID-19 на загальну епідеміологічну ситуацію в світі.

Судячи з даних звіту, незвично високий ріст інфікованості населення в деяких сусідніх з ПАР країнах – це Есватіні (1990%); Зімбабве (1361%), Мозамбік (1207%), Намібія (681%) та Лесото (219%). Пояснюють таку ситуацію тим, що в країнах наразі доволі низький рівень охопленості населення вакцинацією.

Найбільша кількість нових випадків звичайного варіанту COVID-19 зафіксована у Сполучених Штатах Америки (752 394 нові випадки; 30% зростання), Німеччина (396 429 нових випадків; аналогічно показникам попереднього тижня), Сполучене Королівство (310 696 нові випадки; аналогічно показникам попереднього тижня).

 Зазначим, якихось чотири дні тому "Омікрон" фіксували лише в 38 країнах, що свідчить про високий ступінь поширення вірусу.

Водночас в організації поки що не дійшли єдиного висновку щодо ефективності COVID-вакцин проти нового штаму.

Необхідно отримати більше даних для оцінки того, чи можуть мутації, що є в Omicron-варіанту, приводити до зниження імунного захисту, отриманого від вакцини.

– йдеться в документі

Згідно зі сьогоднішньою статистикою, Україна за щоденним приростом хворих перебуває на 16 місці у світі. За кількістю нових хворих і померлих серед країн Європи Україна на 11 місці.

За попередніми даними вчених із Гарварду, штам коронавірусу «Омікрон», ймовірно, є більш заразним, але має менш тяжкий перебіг, ніж попередні штами.

За словами Стівена Кісслера, спеціаліста з моделювання захворювань із Гарвардської медичної школи, очікується, що «Омікрон» випередить домінуючий штам «Дельта» за кілька тижнів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?